Bogowie i herosi – gra miejska

Niełatwo być herosem. Bogowie wciąż wystawiają cię na próbę, masz nadzwyczajną łatwość do pakowania się w kłopoty, przyciągasz demony i potwory, a ludzie uważają cię za świra. Wie o tym bardzo dobrze Percy Jackson – tak jak inni mieszkańcy obozu dla herosów – dzieci ludzi i bogów świata starożytnej Grecji (chociaż jakiś czas temu przenieśli się z Olimpu na ostatnie piętro Empire State w Nowym Jorku).

Niełatwo być herosem.

 

Bogowie wciąż wystawiają cię na próbę, masz nadzwyczajną łatwość do pakowania się w kłopoty, przyciągasz demony i potwory, a ludzie uważają cię za świra. Wie o tym bardzo dobrze Percy Jackson – tak jak inni mieszkańcy obozu dla herosów – dzieci ludzi i bogów świata starożytnej Grecji (chociaż jakiś czas temu przenieśli się z Olimpu na ostatnie piętro Empire State w Nowym Jorku).

 

***

 

Korzystając z doświadczeń młodych herosów, przygotowaliśmy dla Was przedwakacyjną grę miejską – tym razem – rowerową (hulajnogi/rolki). Razem z bohaterami powieści Ricka Riordana o przygodach Percy’ego Jacksona, Annabeth i Grovera – szukacie skradzionych artefaktów – pioruna Zeusa i hełmu Hadesa. W rozwiązywaniu zadań pomoże wam znajomość mitologii greckiej i książek z cyklu „Bogowie olimpijscy” – Ricka Riordana.

 

Przygotowaliśmy dla Was dwie trasy:

 

Pierwsza z nich – rekreacyjna – (dystans ok. 6 km) dla specjalistów od przygód Percy’ego Jacksona i mitów.

 

Druga jest trudniejsza – przygotowana z myślą o starszej młodzieży i dorosłych – zarówno jeśli chodzi o dystans (ok. 17. km), jak i trudność zadań – dla miłośników jazdy na rowerach i mitologii.

 

W grze (tradycyjnie) biorą udział drużyny do 5 osób. Obecność pełnoletniego opiekuna obowiązkowa.

 

Będziecie musieli połączyć sprawność fizyczną ze sprytem i wiedzą. Czyli – dzień jak co dzień dla każdego herosa.

 

Herosi nie poradziliby sobie bez przyjaciół i niespodziewanych ratunków w ostatnim momencie.

 

W realizacji tego pomysłu udział wzięły filie:

  • Biblioteka Manhattan
  • Biblioteka na Pilotów
  • Biblioteka Oliwska
  • Biblioteka na Fali
  • Biblioteka Żabianka
  • Filia Naukowa.

 

Oprócz nich, do zabawy włączyli się Partnerzy:

 

  • Olivia Centre,
  • Wyższa Szkoła Zdrowia,
  • Muzeum Miasta Sopot,
  • Strong Schab Fitness.

 

Zapowiada się wspaniała przygoda.

 

Wśród drużyn, które wezmą udział w zabawie rozlosowana zostanie nagroda – wjazd na piętro widokowe w Oliva Star, gdzie przy odrobinie wyobraźni poczuć się będzie można jak na Olimpie 🙂