Ferie w Bibliotece. Wiele miejsc i wiele możliwości. Oto nasze propozycje!

❄️⛄️❄️Ferie zimowe nadchodzą wielkimi krokami! Już od 27 lutego przez kolejne dni możecie zaproponować dzieciom wiele kreatywnych rozrywek w towarzystwie innych rówieśników – jest wiele wydarzeń w filiach, które ucieszą zarówno najmłodszych jak starsze dzieci. Szczegóły poniżej!

 

❄27 STYCZNIA 

 

📌BIBLIOTEKA RATUSZOWA – Zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat na warsztaty artystyczne – obowiązują zapisy! Zajęcia zaczynają się o godz. 10.00.

 

❄29 STYCZNIA

 

📌BIBLIOTEKA STOGI pierwszego dnia ferii będziemy robić „Dzikie zwierzęta z drewna” – czyli własnoręcznie zawieszki z drewna. Zapraszamy od godz. 12.00. Więcej informacji uzyskacie na miejscu w filii.

 

📌BIBLIOTEKA GŁÓWNA – I piętro biblioteki głównej zamieni się w przestrzeń do planszówek. Zapraszamy wszystkie dzieci na wspólny czas z grami planszowymi. Będzie zabawnie, kreatywnie i integracyjnie! Szczegóły na miejscu w filii.

 

📌BIBLIOTEKA OLIWSKA – Szydełkowanie i literatura to dobre połączenie! Zachęcamy do skorzystania z warsztatów w Bibliotece Oliwskiej! Warsztaty będą odbywały się w Bibliotece Oliwskiej od 29 stycznia do 1 lutego w godzinach 10:00-12:00. Zapraszamy dzieci od 10 roku życia oraz dorosłych, nie trzeba umieć szydełkować.
Wszystkie materiały będą dostępne na miejscu. Ilość miejsc ograniczona do 15 osób.
❗Warsztaty poprowadzi Alicja Jankowska. ❗Zgłoszenia na adres email: .
📌BIBLIOTEKA MANHATTAN – W okresie ferii zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat do Biblioteki Manhattan. Zajęcia będą odbywać się w terminie 29.01-9.02.2024, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-11.30. Naszym spotkaniom towarzyszyć będzie dobra literatura, zabawy integracyjne i plastyczne.
❗Zajęcia NIE SĄ przeznaczone dla grup zorganizowanych. Wstęp wolny!
📌BIBLIOTEKA CHEŁM – Zapraszamy dzieci na artystyczne  ferie zimowe w Bibliotece Chełm. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Najmłodsze dzieci zapraszamy z opiekunami. Będziemy wycinać, kleić i ozdabiać. Zajęcia odbędą się w następujących terminach: 29 stycznia (poniedziałek) godz. 12.00 – czapka z rękawiczkami; 02 lutego (piątek) godz. 12.00 – bałwanek z szyszki; 07 lutego (środa) godz. 12.00 – płatek śniegu na płycie CD; 09 lutego (piątek) godz. 12.00 – Pani Zima
❗Na zajęcia obowiązują zapisy w bibliotece lub telefonicznie pod nr tel. 58 302 84 92.
❄30 STYCZNIA (WTOREK)

 

📌BABIE LATO – 30 stycznia Biblioteka Lawendowa zaprasza dzieci w wieku 7-9 lat na feryjną zabawę. W każdy wtorek i czwartek ferii zimowych o godzinie 12:00 wspólnie spędzimy czas przy grach planszowych.

❗Uwaga! Na każde zajęcia obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy drogą telefoniczną: 58 506 56 73 lub osobiście.

 

📌BIBLIOTEKA KOLONIA Zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat na zimowe warsztaty plastyczne pt. „Miętowe obrazki”. Spotykamy się w godzinach 11:00 – 12:00 -wykorzystamy różne techniki i materiały oraz stworzymy zimowe obrazki. Uczestnicy będą mieli zapewnione materiały do zajęć.

❗Prosimy o potwierdzenie udziału: osobiście, telefonicznie: 58 344-02-59 lub

mailowo: .

 

📌BIBLIOTEKA LAWENDOWA – o godz. 11.00 odbędą się zajęcia plastyczne – ulepimy, wyrzeźbimy, przytniemy i dokleimy małe cuda z masy solnej. Poćwiczymy sprawność rąk i wyobraźnię. Zapraszamy dzieci w wieku 7-9 lat.

❗Na każde zajęcia obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy drogą telefoniczną: 58 506 56 73 lub osobiście.

 

📌BIBLIOTEKA NA STOGACH – o godz. 12.00 w ramach zimowych ferii w Bibliotece , dzieci będą robić własne pudełka na skarby.

❗Obowiązują zapisy, prosimy o kontakt z filią.

 

📌FILIA NAUKOWA – o godz. 11.00 zapraszamy na zajęcia kreatywne dla dzieci 5+ – będziemy tworzyć „Dzikie Portrety”.  Liczba miejsc ograniczona.

❗Obowiązują zapisy – osobiście, telefonicznie bądź mejlowo.

 

❄31 STYCZNIA (ŚRODA)

 

📌FILIA NAUKOWA – o godz. 12.00 zapraszamy dzieci w wieku 6-8 lat na

warsztaty muzyczno-plastyczne. Podczas warsztatów będzie możliwość stworzenia prostych instrumentów muzycznych.

❗Obowiązują zapisy. Szczegóły na miejscu w Filii Naukowej.

 

📌BIBLIOTEKA GŁÓWNA (1 PIĘTRO) – o godz. 12.00 zapraszamy najmłodszych na gry i zabawy ruchowe!

 

📌BIBLIOTEKA NA STOGACH – o godz. 12.00 zapraszamy starsze dzieci na spotkanie z planszówkami! Po więcej szczegółów zapraszamy do filii.

 

📌BABIE LATO zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6-12 lat na kreatywne warsztaty podczas których wykonamy osiedlową makietę. Liczba miejsc ograniczona.

❗Uwaga! Obowiązują zapisy!

 

❄1 LUTEGO (CZWARTEK)

 

📌BIBLIOTEKA LAWENDOWA – o godz. 11.00 zapraszamy na zajęcia w czasie których stworzymy stworki, pacynki ze skarpetek, sznurków, tasiemek, guzików itp. Użyjemy nożyczek, gorącego kleju i naszej wyobraźni. Prosimy o wzięcie ze sobą starych skarpetek oraz strzępków niepotrzebnych tkanin do wypełnienia stworków.

Zapraszamy dzieci w wieku 7-9 lat.

❗Na każde zajęcia obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisy drogą telefoniczną: 58 506 56 73 lub osobiście. Część materiałów zakupiono ze środków Rady Dzielnicy Jasień.

 

📌BABIE LATO – o godz. 12.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z planszówkami. W każdy wtorek i czwartek ferii zimowych zapraszamy dzieci i młodzież w wieku szkolnym na wspólne spędzenie czasu przy grach w miłym towarzystwie.

 

📌BIBLIOTEKA KOLONIA – o godz. 11.00 zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat na zimowe warsztaty plastyczne pt. „Zimowe okno”. Wykorzystując różne techniki i materiały stworzymy zimowe obrazki. Uczestnicy będą mieli zapewnione materiały do zajęć.

❗Prosimy o potwierdzenie udziału: osobiście, telefonicznie lub mailowo :58 344-02-59, .

 

❄2 LUTEGO (PIĄTEK)

 

📌BIBLIOTEKA GŁÓWNA – tym razem w ramach ferii zapraszamy Was na wspólne układanie puzzli.

❗Kiedy? 2 lutego w godz. 12.00 -14.00

❗GDZIE? 1 piętro Biblioteki Głównej

 

📌BIBLIOTEKA ŻABIANKA zaprasza w godz. 12.00-13.00 do Escape Roomu na magiczną przygodę w świecie Harry’ego Pottera. Tego dnia część wypożyczalni dziecięcej zamieni się w Hogwart, a uczestnicy będą musieli uratować świat czarodziejów.

Escape room jest przeznaczony dla dzieci w wieku 8-12 lat.

❗Obowiązują zapisy drogą telefoniczną (58 556-18-13) lub osobiście.

 

 

❄3 LUTEGO (SOBOTA)

📌BIBLIOTEKA RATUSZOWA – Tego dnia o godz. 10.00 zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat na warsztaty artystyczne – obowiązują zapisy!

 

❄5 LUTEGO (PONIEDZIAŁEK)

 

📌BIBLIOTEKA NA STOGACH – w godz. 12.00-14.00 w ramach ferii w bibliotece dzieci będą tworzyć własny komiks.

❗O więcej szczegółów prosimy pytać w filii.

 

📌BIBLIOTEKA KOKOSZKI zaprasza wszystkie dzieci na zimowe zabawy, hulanki i swawole.

KIEDY? 5 i 6 luty w godz. 12.00-13.00

GDZIE? ul. Azaliowa 18, Gdańsk

❗Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy!

Tel: 58 500 00 86 lub e-mail:

 

BIBLIOTEKA KOT I MYSZ – Biblioteka pod Kotem i Myszą zaprasza dzieci w wieku 7-10 lat na warsztaty „Pani Ania od czytania” – zajęcia RPG. Zajęcia odbędą się 5 lutego 2024 o godz. 16:30.

Gra fabularna (inaczej RPG, z ang., role-playing game, nieraz zwana grą wyobraźni, potocznie erpegiem lub rolplejem) – gra towarzyska oparta na narracji, w której gracze (od jednego do kilku) wcielają się w role fikcyjnych postaci. Cała rozgrywka toczy się zazwyczaj w fikcyjnym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni grających. Jej celem na ogół jest rozegranie gry według zaplanowanego scenariusza i osiągnięcie umownie określonych lub indywidualnych celów, przy zachowaniu wybranego zestawu reguł, zwanego mechaniką gry.
Obowiązują zapisy (ilość miejsc ograniczona):

 

 

❄6 LUTEGO (WTOREK)

 

📌BIBLIOTEKA LAWENDOWA: Tworzenie gry planszowej może być bardziej ekscytujące niż Wam się wydaje. Zadbamy o szatę graficzną, stworzymy własne zasady i spróbujemy zagrać! Zapraszamy dzieci w wieku 7-9 lat. Zapraszamy 6 lutego o godz.11.00.

❗Na każde zajęcia obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisy drogą telefoniczną: 58 506 56 73 lub osobiście.

 

📌BABIE LATO – to nie koniec planszówek. W każdy wtorek i czwartek ferii zimowych o godzinie 12:00 zapraszamy dzieci i młodzież w wieku szkolnym na wspólne spędzenie czasu przy grach planszowych.

 

📌BIBLIOTEKA ŻABIANKA – 12.00 – 14.00 – Zapraszamy dzieci od 8 do 12 lat do udziału w podchodach stacjonarnych w naszej bibliotece! Przygotowaliśmy specjalną zabawę „Podchody stacjonarne”, która wzbogaci Wasze ferie o dawkę aktywności i kreatywności. Przygotujcie się na fascynujące wyzwania, zagadki i wiele radosnej zabawy! Czekają na Was niesamowite przygody, nowe znajomości i mnóstwo zabawy. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą uśmiechu i energii do wspólnej zabawy.

❗Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy osobiście w bibliotece lub telefonicznie (58 556-18-13).

 

📌BIBLIOTEKA STOGI– w ramach ferii 6 lutego w godz. 12.00 – 14.00 zapraszamy

wszystkie dzieci na na zabawy koralikami Pyssla.

❗O więcej szczegółów prosimy pytać osobiście w filii.

 

📌BIBLIOTEKA KOKOSZKI – zapraszamy na kolejne zimowe zabawy, hulanki, swawole.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy! Tel: 58 500 00 86 lub e-mail:

 

📌BIBLIOTEKA KOLONIA Zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat na zimowe warsztaty plastyczne pt. „Śnieżynki”

Spotykamy się w godzinach 11:00 – 12:00! Wykorzystując różne techniki i materiały stworzymy zimowe obrazki Uczestnicy będą mieli zapewnione materiały do zajęć.

❗Prosimy o potwierdzenie udziału: osobiście, telefonicznie:58 344-02-59 lub mailowo:

 

❄7 LUTEGO (ŚRODA)

 

📌BIBLIOTEKA NA STOGACH – 12.00-14.00 – zapraszamy na kolejne spotkanie z planszówkami!

 

📌BABIE LATO – 12.00-13.00 – Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 6-12 lat na kreatywne warsztaty podczas których wykonamy osiedlową makietę. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.

 

📌FILIA NAUKOWA – 12.00-13.00 – zapraszamy dzieci w wieku 10+ na muzyczne warsztaty Uczestnicy będą mogli zapoznać się z prostymi instrumentami muzycznymi –  poznają ich budowę i dowiedzą się, w jaki sposób wydobywa się z nich dźwięki. Będą mieli okazję do eksperymentów i improwizacji. Prośba o zapisy osobiście, telefonicznie lub mailowo.

 

 

❄8 LUTEGO (CZWARTEK)

📌FILIA NAUKOWA – o godz. 11.00-12.30 zapraszamy na warsztaty kreatywne dla dzieci w wieku 5+. Po więcej szczegółów zapraszamy do filii. Obowiązują zapisy.

 

📌BIBLIOTEKA LAWENDOWA zaprasza na kolejne Ferie w bibliotece o godz. 11.00- 12.00.

Będą to zajęcia konstrukcyjne – z patyków, słomek i kartonu stworzymy co tylko do głowy nam przyjdzie. Może samochód, może katapultę a może coś zupełnie odlotowego! Użyjemy też nożyczek, gorącego kleju i dużo naszej wyobraźni. Zapraszamy dzieci w wieku 7-9 lat. Na każde zajęcia obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona.
Zapisy drogą telefoniczną: 58 506 56 73 lub osobiście.
Materiały zakupione ze środków Rady Dzielnicy Jasień.

 

📌BABIE LATO – o godz. 12.00 – 14.00 w każdy wtorek i czwartek ferii zimowych zapraszamy na ferie z planszówkami.

 

📌BIBLIOTEKA KOKOSZKI – 8 i 9 lutego o godz. 12.00 zapraszamy na zimowe warsztaty artystyczne.
Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy! Tel: 58 500 00 86 lub e-mail:

 

📌KOLONIA – Zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat na zimowe warsztaty plastyczne pt. „Bałwanki”. Spotykamy się w godzinach 11:00 – 12:00. Wykorzystując różne techniki i materiały stworzymy zimowe obrazki Uczestnicy będą mieli zapewnione materiały do zajęć.
Prosimy o potwierdzenie udziału: osobiście w bibliotece, telefonicznie: 58 344-02-59 lub mailowo:

 

 

❄9 LUTEGO (PIĄTEK)

📌BIBLIOTEKA KOKOSZKI – 8 i 9 lutego o godz. 12.00 zapraszamy na zimowe warsztaty artystyczne.Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy! Tel: 58 500 00 86 lub e-mail:

 

 

❄10 LUTEGO (SOBOTA)

📌BIBLIOTEKA RATUSZOWA – Tego dnia zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat na warsztaty artystyczne – obowiązują zapisy!