Jesteś tutaj

Jarmarkowa Gra Miejska z Kajkiem i Kokoszem

/
Data wydarzenia: 
13.08.2021

Jarmarkowa Gra Miejska z Kajkiem i Kokoszem

Przygotowaliśmy nie lada atrakcję dla miłośników twórczości komiksowej Janusza Christy. Grę miejską z bohaterami serii „Kajko i Kokosz”. Z nagrodami!

jarmakowa gra miejscka biblioteka gdańsk wimbp post.png

Jarmarkowa Gra Miejska „Kajko i Kokosz” to rozrywka dla małych i dużych miłośników komiksu i twórczości Janusza Christy. Rozpocznie się 26 lipca i potrwa do 13 sierpnia, co ważne - odbywać się będzie w godzinach pracy bibliotek. W specjalnie oznaczonych ośmiu filiach WiMBP, rozsianych po Gdańsku (patrz Punkty Gry), znaleźć będzie można fragmenty komiksowej planszy z zeszytu pt.: „Kajko i Kokosz. Dzień Śmiechały”. W każdym z tych punktów gracze dostaną specjalną kartę gry oraz pieczątkę, z jednym z bohaterów komiksów Christy. Uzbieranie sześciu różnych pieczątek uprawni do odbioru w Bibliotece Głównej zestawu atrakcyjnych nagród. Uwaga! Jest ich tylko 100, więc kto pierwszy, ten lepszy. Gracze otrzymają również w każdym punkcie gry czarno-biały fragment komiksu. Po ich złożeniu, będą mieli całą komiksową planszę „Dnia Śmiechały” do pokolorowania. Udział w grze jest bezpłatny.

Punkty gry:

  • Biblioteka Główna - ul. Targ Rakowy 5/6;
  • Filia Gdańska - ul. Mariacka 42;
  • Biblioteka pod Żółwiem - ul. Św. Ducha 111/113;
  • Biblioteka Morenowa - ul. Wyrobka 5A;
  • Biblioteka Manhattan - al. Grunwaldzka 82;
  • Biblioteka na Strzyży - ul. Chopina 40;
  • Biblioteka Oliwska - ul. Opata Rybińskiego 9;
  • Biblioteka Przy Rynku - ul. Czerwony Dwór 21.

Szczegóły w Regulaminie (kliknij).

Organizatorami gry są Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna oraz Fundacja Kreska im. Janusza Christy.

Dodatkowa atrakcją w trakcie Jarmarkowej Gry Miejskiej „Kajko i Kokosz” będzie wystawa unikatowych przedmiotów i rysunków Janusza Christy, którą można zobaczyć w galerii Biblioteki Głównej przy Targu Rakowym.

 

Gra miejska jest jedną z atrakcji Biblioteki Dominika, przygotowanych przy współpracy WiMBP Gdańsk oraz Międzynarodowych Targów Gdańskich, organizatora Jarmarku św. Dominika 2021.

Pozostałe do spotkania autorskie: dla dzieci z pisarką Anną Czerwińską-Rydel (dowiedz się więcej - kliknij) oraz z Michałem Piotrowskim i Marcinem Tymińskim, autorami alternatywnego przewodnika po Pomorzu - „Zapomniane miejsca. Pomorskie” (kliknij).