Nowy numer „Nowości Regionalnych”

Trzeci w tym roku, a trzydziesty czwarty w ogóle, numer „Nowości Regionalnych” przynosi informacje o 121 publikacjach dotyczących: Kaszub, Kociewia, Żuław, Powiśla i Trójmiasta, słowem – całego Pomorza Gdańskiego, a także Środkowego.

Najwięcej jest w sierpniowych „Nowościach Regionalnych” książek beletrystycznych (27), książek historycznych (18) i o szeroko pojętej kulturze (14). Uwadze polecamy również wydawnictwa z innych działów: Książki dla dzieci i młodzieży, Poezja, Biografie, Wspomnienia, Etnografia, Językoznawstwo, Społeczeństwo, Środowisko, Religia, Przewodniki i Albumy.

W większości można je wypożyczyć już teraz (lub będą dostępne w najbliższym czasie) w Filii Gdańskiej (ul. Mariacka 42) czy w Dziale Regionalnym (Targ Rakowy 5/6) Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Poza nimi bywa, że są one trudne do zdobycia. Wielu z nich nie kupimy bowiem w stacjonarnych i internetowych księgarniach. By je mieć, nierzadko trzeba pofatygować się do Wydawcy albo do samego Autora.

Zachęcamy do lektury!

Dotychczasowe numery kwartalnika „Nowości Regionalne”

Filia Pracownia Regionalna
Data wydarzenia