Oferta dla osób niewidomych i słabowidzących

Miło jest nam poinformować, że przystąpiliśmy do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca.

Zapraszamy osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności z tytułu wzroku do Biblioteki Głównej (Śródmieście, Targ Rakowy 5/6) oraz Biblioteki Bez Barier (Gdańsk Przymorze, ul. Czerwony Dwór 21), gdzie można bezpłatnie wypożyczyć do domu Czytaka z wybranymi audiobookami. Biblioteka oferuje nagrywanie książek w odpowiednim formacie oraz umożliwia wypożyczenie urządzenia na 60 dni. Zachęcamy do wyboru audiobooków z katalogu dostępnego na www.stowarzyszenielarix.pl lub skorzystania z pomocy bibliotekarza.

 

Urządzenie odtwarza książki mówione, posiada funkcję zatrzymania i przewijania nagrania, a także szybki wybór czytanego tekstu. Czytak jest poręczny, prosty w obsłudze, posiada kartę pamięci, ładowarkę oraz wbudowany głośnik o wysokiej jakości dźwięku.

 

Projekt jest dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.