Już ponad 2000 numerów tygodników powiatowych dołączanych jeszcze niedawno do piątkowych głównych wydań „Dziennika Bałtyckiego” udostępnionych zostało w Bałtyckiej Bibliotece Cyfrowej. Nie byłoby to możliwe bez zgody wydawcy oraz współpracy z uczestnikami Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Gdańsku, którzy gazety te pod opieką swoich trenerów albo w ramach stażów digitalizują.
Wpływ na decyzję o udostępnieniu tygodników powiatowych „Dziennika Bałtyckiego” (wiele z nich zaczęło się ukazywać w II poł. lat 90. XX w.) w bibliotece cyfrowej ma m.in. rzadkość ich występowania (tylko w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku oraz Bibliotece Narodowej), a także unikatowość tematyki. Do momentu likwidacji w końcu ubiegłego roku były one głównym źródłem informacji o tym, co dzieje się w powiatach pomorskich, wyprzedzając pod względem jakości materiałów z rzadka istniejące na terenie samorządów powiatowych internetowe portale informacyjne. W czasopismach tych podejmowane są kwestie dotyczące gospodarki, kultury, edukacji, samorządów czy życia społecznego. Niewiele tych wydarzeń opisywanych jest w głównym wydaniu „Dziennika Bałtyckiego”.
Digitalizacja tygodników to praca żmudna, ale efekty w Bałtyckiej Bibliotece Cyfrowej już widać. Czytelnicy mogą przeglądać w BBC roczniki 2000-2002, sukcesywnie pojawiać się będą kolejne, ale nie dalej niż do roku 2010 (to data graniczna ujęta w umowie licencyjnej). W ich internetowych poszukiwaniach pomocna będzie wyszukiwarka, po wpisaniu do której jednego z poniższych tytułów pojawią się ich udostępnione numery.
*Podlinkowane zostały wyłącznie pierwsze numery dodatków dostępne w BBC.
Bałtycka Biblioteka Cyfrowa utworzona została w 2008 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku. W 2011 r. partnerem strategicznym przedsięwzięcia została Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku. W sumie, wraz z pozostałymi partnerami, bibliotekę tworzą 33 instytucje. Upublicznione obiekty – czasopisma, książki, zdjęcia, dokumenty urzędowe, grafiki, kroniki, księgi adresowe i in. – dotyczą przede wszystkim Pomorza Gdańskiego i Środkowego.