Premiera książki Antoniego Pawlaka „Pusty gabinet. Paweł Adamowicz: prezydent, szef, przyjaciel”

W ramach obchodów 5. rocznicy śmierci prezydenta Pawła Adamowicza, zapraszamy na premierę książki autorstwa Antoniego Pawlaka zatytułowanej „Pusty gabinet. Paweł Adamowicz: prezydent, szef, przyjaciel” (wyd. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku, Gdańsk 2023).

 

Spotkanie wokół książki poprowadzą uznani gdańscy reportażyści: Dorota Karaś i Marek Sterlingow.

Fragmenty książki odczyta Igor Michalski, dyrektor Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Spotkanie odbędzie się 12.01. o godz. 18:00 w Bibliotece ECS (ul. Plac Solidarności 1). Podczas spotkania książka będzie sprzedawana w promocyjnej cenie 40 zł (płatność kartą i gotówką).

 

O książce:

 

Antoni Pawlak przez dekadę współpracował z Pawłem Adamowiczem jako jego rzecznik prasowy. To długo, wystarczająco długo, aby kogoś polubić albo znielubić. Pawlak i Adamowicz polubili się, pracowali dla Gdańska, rozmawiali o Gdańsku, ale chcieli i potrafili rozmawiać także na wiele innych tematów, o których Pawlak pisze z życzliwą otwartością.
Książka Antoniego Pawlaka to unikatowa opowieść o wieloletniej, a przy tym owocnej współpracy dwóch mężczyzn, z których to ten wyraźnie młodszy (Adamowicz) był szefem starszego (Pawlak). Czy w takiej nieoczywistej zawodowej relacji można ocalić koleżeństwo i przyjaźń? Historia opisana przez Pawlaka pokazuje, że można, i dlatego jest to historia bardzo budująca.
A jednocześnie autor „Pustego gabinetu” lojalnie ostrzega: „To nie jest biografia prezydenta Gdańska. To nie jest spis jego dokonań, zaniechań i błędów. To nie jest próba stworzenia zobiektywizowanego portretu Pawła Adamowicza. To nie jest hagiografia. To nie jest panegiryk na cześć.”
Pusty gabinet
/ 5 rocznica śmierci Pawła Adamowicza
premiera książki
biblioteka ECS (1 piętro)
wstęp wolny