Projekty dla dzieci

Mała Książka, wielki człowiek – nowy projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym (4-6 lat), którego głównym organizatorem jest Instytu Książki.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika.

REGULAMIN projektu.

Szczegóły znajdują się tutaj.

„Zaczytane maluchy” to projekt, który dedykowany jest najmłodszym czytelnikom. Każdemu dziecku, w wieku od 0 do 3 lata, przy pierwszych odwiedzinach w dowolnej filii biblioteki publicznej w Gdańsku wręczymy tzw. pakiet startowy.

Pierwsza karta do kultury, paszport biblioteczny oraz książka napisana przez bibliotekarzy – to zestaw obowiązkowy dla każdego „zaczytanego malucha”. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami akcji promującej czytelnictwo wśród najmłodszych.

REGULAMIN.

Szczegóły znajdą Państwo tutaj: Zaczytane Maluchy

Klub Zaczytanych Detektywów to projekt skierowany do dzieci w wieku 7-9 lat.

Celem projektu jest zachęcenie dzieci do włączenia się w życie literackie, sięgnięcie zarówno po lektury szkolne, jak i książki, które ich interesują. Dzięki projektowi chcielibyśmy także zachęcić dzieci do spędzania czasu w bibliotece, pokazanie im, że biblioteka to miejsce niezwykłe, w którym dzieją się zagadkowe rzeczy warte odkrycia.
REGULAMIN
Klub Zaczytanych Detektywów