Witam! Jestem zaczytanym maluchem.

A ty?

Potrafisz już czytać?

Tak jak ja
Dla kogo
Dzieci do lat 3
Gdzie
W większości naszych filii
Kiedy
Obecnie
Koszt udziału
Bezpłatnie
Numer telefonu
Przedzwoń do wybranych filii
Adres email
Pokaż adres
Kilka słów o projekcie

„Zaczytane maluchy” to projekt organizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku, który dedykowany jest najmłodszym czytelnikom. Każdemu dziecku, w wieku od 0 do 3 lat, przy pierwszych odwiedzinach w dowolnej filii biblioteki publicznej w Gdańsku wręczymy tzw. pakiet startowy.

Na pakiet składa się:

  • pierwsza dedykowana karta do kultury,
  • paszport biblioteczny,
  • siateczka na książki wypożyczane z biblioteki.

W paszporcie czeka również na rozwiązanie mnóstwo zagadek i łamigłówek czytelniczych, a przy każdych kolejnych odwiedzinach, nasi najmłodsi czytelnicy, będą zbierać w paszporcie pieczątki. Przy piątej wizycie otrzymają nagrodę – książkę napisaną i narysowaną przez bibliotekarzy! Książka ta będzie prezentem od bibliotekarzy, a jednocześnie zaproszeniem do magicznego i niezwykłego świata literatury dziecięcej. Przy dziesiątej wizycie w bibliotece nasz „zaczytany maluch” otrzyma order czytelnika.

Udział w akcji „Zaczytane maluchy” jest darmowy. Aby założyć kartę do kultury dziecku potrzebna będzie zgoda rodzica/opiekuna prawnego. Pakiety startowe, wraz z kartą do kultury, można odebrać w każdej filii WiMBP w Gdańsku (oprócz Filii Naukowej, Biblioteki pod Żółwiem i American Corner Gdańsk).

Regulamin (plik PDF 870 KB)

Nadchodzące wydarzenie