ZASADY KORZYSTANIA ZE ZBIORÓW MULTIMEDIALNYCH ORAZ SPRZĘTÓW MUZYCZNYCH W BIBLIOTECE MANHATTAN

 

1. Korzystanie na miejscu z programów multimedialnych, gier komputerowych, płyt analogowych, ebooków, audiobooków oraz instrumentów muzycznych dostępnych w Bibliotece jest bezpłatne. Aby skorzystać ze zbiorów multimedialnych trzeba posiadać ważną kartę biblioteczną.

2. Stanowisko komputerowe może być wykorzystywane do przeglądania programów multimedialnych wyłącznie będących własnością Biblioteki i w niej udostępnianych.

3. Z instrumentów muzycznych dostępnych w Bibliotece użytkownik może korzystać przez 1 godzinę z możliwością przedłużenia sesji, o ile nie będzie innych osób oczekujących na dostęp do sprzętu.

4. Dźwięk odtwarzany podczas pracy programów multimedialnych, płyt analogowych i CD, ebooków, audiobooków oraz instrumentów muzycznych może być emitowany tylko przez dołączone do stanowiska odtwarzania słuchawki, które należy wypożyczyć u bibliotekarza po uprzednim pozostawieniu swojej karty bibliotecznej. Bibliotekarz ma prawo do weryfikacji danych z karty bibliotecznej czytelnika z aktualnym dokumentem tożsamości.

5. Ebooki są dostępne na miejscu. Aby skorzystać z tych zbiorów należy wypożyczyć u bibliotekarza ereader po uprzednim pozostawieniu karty bibliotecznej. Bibliotekarz ma prawo do weryfikacji danych z karty bibliotecznej z aktualnym dokumentem tożsamości.

6. Z gier komputerowych uczestnicy korzystają w sesjach 1-godzinnych z możliwością przedłużenia, o ile nie ma innych oczekujących.

7. Płyty analogowe mogą być odsłuchiwane na miejscu tylko przy pomocy słuchawek.

8. Biblioteka nie powiela żadnych materiałów na płytach analogowych, CD i DVD udostępnianych na miejscu.

9. Ebooki można „wypożyczyć” do domu, o ile czytelnik dysponuje odpowiednim sprzętem do wgrania pliku książki. Aby otrzymać hasło dostępu do bazy ebooków należy osobiście zgłosić się do bibliotekarza i zapoznać z zasadami korzystania z plików ze strony www.bibliotekamanhattan.pl. 

10. Audiobooki, płyty CD, gry edukacyjne oraz filmy można wypożyczać do domu na ogólnie przyjętych zasadach regulaminu korzystania ze zbiorów WiMBP w Gdańsku.

Gdańsk, 1 marca 2012 r.