UNICEF – zakończył się 7- miesięczny kurs języka polskiego

Ponad tysiąc osób skorzystało z oferty

 

31 lipca zakończyliśmy 7- miesięczny kurs języka polskiego dla osób dorosłych na poziomach A1, A2, B1, B2. Łącznie prowadziliśmy 7 grup językowych, a zajęcia odbywały się w kilku filiach: Bibliotece na Fali, Bibliotece Manhattan, Bibliotece Ratuszowej, American Corner oraz Bibliotece Chełm. W zajęciach języka polskiego wzięło udział około 120 osób – łącznie z oferty w ramach UNICEF skorzystało około 1 tys. osób z Ukrainy i Polski.

 

W dalszym ciągu prowadzimy bezpłatne zajęcia języka polskiego z elementami arteterapii i biblioterapii dla młodzieży z Ukrainy. Zajęcia są na poziomie B1 i odbywają się raz w tygodniu w Bibliotece Chełm. Grupa jest otwarta (zgłoszenia prosimy przysyłać na adres mailowy ). Serdecznie zapraszamy!

 

Integracja plus wiedza

 

Ostatnie 7 miesięcy były cennym czasem doskonalenia kompetencji językowych, zdobywania wartościowej wiedzy, integracji i nawiązania nowych znajomości. Z całego serca dziękujemy profesjonalnej kadrze lektorskiej, która stanęła na wysokości zadania: Katarzynie Rutkowskiej, Aurelii Wielewskiej, Małgorzacie Klinkosz, Mireli Makurat, Romanowi Szczerbau.

 

W ramach projektu zorganizowaliśmy nie tylko lekcje języka polskiego, ale również koncerty oraz warsztaty plastyczne i muzyczne. Wspólnie obchodziliśmy Święta Bożego Narodzenia i Święta Wielkiej Nocy i oglądaliśmy spektakle integracyjne (dzięki @Kreatywna Akademia Kaseta). Współpraca była możliwa dzięki Porozumieniu z Fundacją Gdańską, przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

 

#Unicef #MiastoGdańsk #FundacjaGdańska