Biblioteka Oliwska na VIVA OLIVA: Premiera „Bliżej” Salci Hałas, spacer, gra plenerowa Spy Guy Pomorskie i bookcrossing.

Spacer z Salcią Hałas i premiera książki „Bliżej”:
Zapraszamy na kolejną 13. edycję wydarzenia VIVA OLIVA! Tego dnia będziemy świętować podwójnie, bo 8 czerwca odbędzie się również premiera nowej książki Salci Hałas „Bliżej” wydanej nakładem na naszego wydawnictwa. Startujemy już o 10:30! O tej godzinie spotykamy się pod Biblioteką Oliwską, skąd wyruszymy na spacer literacko-przyrodniczy do Parku Oliwskiego z Salcią Hałas. Spacer zakończymy przy naszym stoisku, gdzie autorka będzie podpisywać premierowe egzemplarze książki. Wstęp wolny, zapraszamy!
Spy Guy Pomorskie:
A młodszych wraz z rodzicami zapraszamy na przedproże Biblioteki Oliwskiej na wspólną grę „Spy Guy. Pomorskie”. Startujemy o godz. 12.00 i kończymy ok. 14:30. Możecie dołączyć w każdej chwili. Wstęp wolny!
Bookcrossing:
Oprócz tego, do godz. 15:00 będziemy prowadzić bookcrossing. Jeżeli posiadacie w domu książki, które są w dobrym stanie i chcecie puścić je dalej w świat, zapraszamy do skorzystania z czytelniczej wymiany. W myśl zasady „przynieś jedną książkę – zabierz drugą książkę do domu”, zostaw, to czego już nie potrzebujesz i przygarnij te tytuły, które do Ciebie wołają.
O nowej książce Salci Hałas:
„Bliżej” to pięknie ilustrowana, ciekawa i mądra książka o istotach, które żyją bardzo blisko nas, a o których często niewiele wiemy. Książka, pełna niesamowitych historii z życia roślinnych i zwierzęcych bytów, powstała właśnie po to, żeby poznać je jeszcze bliżej. Frajda dla dzieci i dorosłych! Książka wprowadza podstawowe pojęcia z dziedziny przyrody i ekologii, które są wyjaśniane słowami i obrazkami. Ogromnym walorem książki są ilustracje Marty Kurczewskiej: lekkie, dowcipne, zabawne, sympatyczne, miłe dla oka.
Dodatkową atrakcją książki są kolorowe naklejki dołączone do każdej książki, na których dzieci odnajdą bohaterów Bliżej. W każdej książce młody czytelnik znajdzie 29 kolorowych naklejek.
O wydarzeniu VIVA OLIVA:
Viva Oliva to Święto Dzielnicy! Wydarzenie kulturalno-integracyjne, które tworzymy nieprzerwanie od 2012 roku wspólnie z Wami – mieszkańcami i sympatykami gdańskiej Oliwy. W wydarzenie angażuje się co roku blisko 100 partnerów! Pełen program dostępny jest tutaj: https://www.vivaoliva.pl/ .
Filia Biblioteka Oliwska
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
10:30