Bajkoturniej – zabawa dla dzieci 6-10 lat

Wiesz, co jadał Smok Wawelski? Jak się nazywają siostrzeńcy Kaczora Donalda? Potrafisz rozróżnić, która piosenka pochodzi z Krainy Lodu a która z Mulan? Czeka Was sześć kategorii, zabawa, dużo śmiechu i prawdziwe koło fortuny!

Jak dobrze znasz znane bajki ze stacji telewizyjnych? (Franklin, Psi Patrol, Świnka Peppa, Tomek i przyjaciele, Grizzli i lemingi, Strażak Sam, Ciekawski George)
A może świetnie rozpoznajesz bohaterów i fabuły opowieści znanych producentów filmowych, takich jak Disney czy Pixar? (Malutka Syrenka, Aladyn, Dzwonnik z Notre Damme, Auta, Potwory i spółka, Kraina lodu, Vaiana, Moje magiczne Encanto, Kubuś Puchatek, 101 Dalmatyńczyków, Minionki, Sing, Zwierzogród, Tarzan, Mój brat niedźwiedź, Księżniczka i żaba, Król lew, Gdzie jest Nemo?, Shrek, Toy Story)
Jak dobrze rozpoznajesz klasykę baśni braci Grimm, Perrault czy Andersena? (Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, Śpiąca królewna, Kopciuszek, Calineczka, Brzydkie kaczątko, Księżniczka na ziarnku grochu, Dziewczynka z zapałkami, Królowa śniegu, Kot w butach, Jaś i Małgosia, Mała Syrenka, Pinokio, Roszpunka, Jaś i magiczna fasola)

Czy może rodzice pokazywali Ci bajki, które sami oglądali jako dzieci? (Miś Uszatek, Gumisie, Krecik, Wilk i zając, Sąsiedzi, Rumcajs, Smerfy, Siostrzeńcy Kaczora Donalda, Pszczółka Maja, Brygada RR, Reksio, Przygody kota Filemona)

Czy dobrze znasz polskie podania i legendy? (Smok wawelski, Wars i Sawa, Król Popiel, Śpiący rycerze, Pan Twardowski, Podanie o hejnale z wieży Mariackiej, Legenda o chlebie zamienionym w kamień)

A może już samodzielnie sięgasz po książki z bajkami, takimi jak: Muminki, Alicja w krainie czarów, Charlie i fabryka czekolady, Kroniki Narni czy Księga dżungli?

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat, lubiące bajki – nie tylko te telewizyjne (stare i nowe), ale i te z książek i sal kinowych!

Obowiązują zapisy telefoniczne (58 553 05 51) lub mailowe (). Liczba miejsc ograniczona!

 

 

 

Filia Biblioteka na Fali
Data wydarzeniaGodzina wydarzenia
17.00