Biblioteka Movie

Projekcja filmu „Serce psa” w reżyserii Laurie Anderson

Serdecznie zapraszamy na projekcję filmu pt. „Serce psa” w reżyserii Laurie Anderson, która odbędzie się 27 października 2023 r. (piątek) o godzinie 18:00 w Bibliotece pod Żółwiem.

 

 

„Osobisty, poruszający film królowej nowojorskiego undergroundu.” – Małgorzata Sadowska, Newsweek

 

„Serce psa” to film w reżyserii Laurie Anderson, piosenkarki i performerki. To medytacyjna podróż w wewnętrzny świat artystki, pełna muzyki, nowojorskich pejzaży i snów. Anderson dzieli się z nami swoimi przemyśleniami na temat życia i śmierci, nauk buddyzmu, a także wspomina związki z najbliższymi jej ludźmi i zwierzętami. Zaskakujący i nowatorski, niezwykły hołd dla męża Lou Reeda i ukochanej terierki Lolabelle, premierowo pokazywany w konkursie festiwalu filmowego w Wenecji 2015.

 

„Ten skromny film wydał mi się najciekawszy spośród wszystkich tytułów pokazywanych na ostatnim festiwalu filmowym w Wenecji. Laurie Anderson (…) tworzyła muzyczne projekty z Philipem Glassem, Brianem Eno, Johnem Zornem, a także zmarłym w 2013 roku Lou Reedem, który był jej mężem. (…) „Serce psa” było dla mnie osobistym spotkaniem z kimś kogo znam, lubię jego głos i chcę słuchać jego myśli. Ktoś powiedział, że ten film to myśli pisane kamerą.” – Roman Gutek

 

[Źródło: Gutek Film]

 

 

Prelekcja i prowadzenie debaty:

Małgorzata Osowiecka-Szczygieł. Poetka, psycholożka, wykładowczyni. Pracuje w Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu, prowadzi także zajęcia na WSB w Gdańsku oraz na Uniwersytecie SWPS w Sopocie i Warszawie. Naukowo zajmuje się wpływem kontaktu z poezją na twórcze myślenie, a także pisaniem ekspresyjnym jako formą terapii wśród osób z doświadczeniem traumy czy chorujących przewlekle. Prowadzi zajęcia m.in. z: psychometrii, statystyki, psychologii poznawczej, interwencji kryzysowej, diagnozy twórczości oraz emocji i motywacji. Prowadzi także warsztaty i szkolenia z twórczego rozwoju dla firm i instytucji. Ekspertka w Centrum Prasowym SWPS. Współpracuje m.in. z Polityką, Polskim Radiem, Newsweekiem czy Dziennikiem Gazetą Prawną. W wolnych chwilach zajmuje się promocją debiutanckiego tomu poezji „Plama na świecie”.

Data wydarzeniaGodzina wydarzenia
18:00