Blaski i cienie selfpublishingu

Spotkanie z Mafią Literacką, czyli autorami i autorkami serii antologii pt. „Cymelium”, połączone z wystawą obrazów Doroty Żuromskiej, której prace posłużyły jako ilustracje w ostatniej części zbioru opowiadań.

Czy można wydać książkę, która wygląda dokładnie tak, jak w wyobraźni? Jakie błędy zmniejszają szansę na sukces? Czy faktycznie można wydać to, co tylko zechcesz?

Za cały proces pisania, redakcji, korekty, ilustracje, skład, łamanie, zamówienie druku oraz dystrybucję i promocję książek odpowiadają poszczególni członkowie kolektywu i to oni na własnym przykładzie opowiedzą o blaskach i cieniach selfpublishingu, czyli wydawania książek bez udziału tradycyjnego wydawnictwa.

 

W pierwszym tomie „Cymelium. Opowieści na świąteczną chwilę”, pisarscy mafiozi przenieśli nas w świąteczne scenerie, pokazując kilkanaście niezwykłych spojrzeń na Święta Bożego Narodzenia. W drugim tomie „Cymelium. Za czym podążamy, wędrując w nieznane” zabierają nas w podróż za sekwencją liter, znaków i symboli, na niezbadane szlaki, po których przewodnikami zostają bohaterowie opowieści.

 

„Cymelium” to seria antologii opowiadań wydawanych pod szyldem Mafii Literackiej. Kolektyw tworzą pisarki i pisarze, zarówno przed jak i po samodzielnym debiucie książkowym, których łączy jeden cel: przejąć trójmiejski literacki półświatek.

 

Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa Doroty Żuromskiej, której prace znajdziemy w publikacji „Cymelim t.2”

 

 

Filia Biblioteka Kolonia
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
18:00
zdjęcie przedstawia okładkę książki z tytułem "Cymelium"