Camino z Gdyni do Santiago de Compostela: droga przez Niemcy

Spotkanie z Wojciechem Rożkiem

Wojciech Rożek od urodzenia mieszka w Gdyni. 8 lat temu rozpoczął pielgrzymowanie drogami św. Jakuba. W 2014 r. przeszedł Camino Frances, w następnych latach dwa warianty Camino Portugues, Camino Primitivo, Camino del Norte a także szlaki wytyczone w Polsce: Pomorską Drogę św. Jakuba z Braniewa do Szczecina oraz Camino Polaco. W maju 2021 r., dzień po swoich 50. urodzinach, wyruszył do Santiago de Compostela od progu swojego domu. Przeszedł pieszo 4310 km niemal całkowicie drogami św. Jakuba. Chciał uczcić jubileuszowy Rok Święty Compostelański, swoje 50. urodziny oraz podjąć modlitwę o ustanie pandemii. Do katedry św. Jakuba w Santiago de Compostela dotarł 15 października 2021 r.

 

Podczas prezentacji w Bibliotece Manhattan Wojciech Rożek opowie o fragmencie drogi, który wiódł przez Niemcy. W Goerlitz, do którego doszedł Wielkopolską i Dolnośląską Drogą św. Jakuba, rozpoczyna się Ekumeniczny Szlak Pątniczy. Przejście przez Niemcy zajęło mu półtora miesiąca.

 

Jak mówi Wojciech Rożek: „Kiedy pojawia się myśl o wyruszeniu w drogę, nie należy się zastanawiać. Trzeba iść, zobaczyć, doświadczyć wszystkiego samemu”.

 

Zgorzelec mały.jpg

IMG_4671 conv mały.jpeg

 

Filia Biblioteka Manhattan
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
18:00