Co nam w duszy gra

Grupa prezentująca na obecnej wystawie swoje obrazy to 6 koleżanek, amatorek malarek (większość emerytki) o różnym stażu i różnym stopniu zaawansowania wykonywania swoich prac.

Połączyła je ta sama pasja – malowanie. Stosują różne techniki, takie jak: akwarela, pastel, akryl, olej, grafika oraz różne style przekazywania swoich spojrzeń na otaczające piękno.

Większość pań  z obecnego składu zaczynała wspólną artystyczną przygodę w 2015 roku w oliwskiej  Galerii Sztuki „Warzywniak”. Obecnie jest to Oliwski Ratusz Kultury, gdzie   już w roku 2018 i 2021 prezentowały swoje prace  na  wystawach .

Są mieszkankami różnych dzielnic Gdańska. Cenią sobie bardzo cotygodniowe spotkania na których, przy malowaniu, wymieniają się  swoimi doświadczeniami i radami dotyczącymi technik i tematów wykonywanych prac.

Są to : Jadwiga Aleksandrowicz, Danuta Drewniak, Ewa Miszewska,  Kazimiera Rykała, Danuta Skrzypczak, Ewa Tazbir-Sołtysiak

Mówią o sobie:

…„Malowanie sprawia nam dużą przyjemność, jest swoistą terapią wyciszenia, lekarstwem na to co boli, stresuje  i drażni. Jest także  formą przekazu naszego widzenia otaczającego nas świata. Przekonane jesteśmy , że tylko realistyczne odtwarzanie bogactwa treści i piękna w obrazie sprawia, ze trafia on do szerokich mas zwykłych odbiorców.

Głęboko  wierzymy  w to, że warto odkrywać i realizować swoje pasje w każdej formie i w każdym wieku. Nigdy nie jest na to za późno”…

Filia Biblioteka Żabianka
Data wydarzenia