DKK Dla dorosłych

„Grobowa cisza, żałobny zgiełk” Yōko Ogawa

Serdecznie zapraszamy na dyskusję poświęconą „Grobowej ciszy, żałobnemu zgiełkowi” Yōko Ogawy, która odbędzie się WYJĄTKOWO 31 października 2023 roku (wtorek!) o godz. 17:00 w Bibliotece pod Żółwiem.

 

 

Ten zbiór opowiadań to druga wydana przez nas książka Yōko Ogawy, autorki „Ukochanego równania profesora”. Ale tym razem nie jest to ciepła, kameralna opowieść, a wybebeszająca emocjonalnie jazda bez trzymanki.

 

„Grobowa cisza, żałobny zgiełk” w tłumaczeniu Anny Karpiuk to przejmujące grozą opowiadania o tęsknocie, zazdrości i śmierci. Trzynaście powiązanych ze sobą opowieści, które wciągają nas w spiralę świata, z którego trudno uciec. Historia, która zaczyna się niewinnie – od słonecznego dnia i tortu z truskawkami, zabierze nas do pracowni kaletnika, szyjącego torbę na ludzkie serce, do ogródka pełnego marchewek w kształcie ludzkich dłoni i do muzeum tortur.

 

„Grobowa cisza, żałoby zgiełk” to powieść szkatułkowa, która zachwyca tym bardziej, im głębiej zaglądamy do misternej szkatuły, w której autorka układa swoje przerażająco piękne opowieści. Wystarczy tylko uchylić wieczko…

 

„Podobno potrafi pan zrobić każdą torebkę. – Kobieta zdjęła okulary przeciwsłoneczne i zastukała długimi paznokciami w stół.
– Oczywiście. – Aby zamaskować konsternację, rozłożyłem przed sobą szkicownik. – Czyli potrzebuje pani torby do noszenia serca?
– Zgadza się.”

 

[Fragment książki]

 

[Źródło opisu: Wydawnictwo Tajfuny]

 

 

 

 

Egzemplarze „Grobowej ciszy, żałobnego zgiełku” Yōko Ogawy dostępne są w Bibliotece pod Żółwiem.

 

Spotkania DKK w Bibliotece pod Żółwiem odbywają się raz w miesiącu.

 

Wszelkie pytania prosimy kierować do Aleksandry Wuckiej osobiście lub mailowo: .

Data wydarzenia Godzina wydarzenia
17:00