DKK dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

W tym miesiącu porozmawiamy o książce pt. ,,Małe Licho i tajemnica NIebożątka” Marty Kisiel.

 

W pewnym starym, niesamowitym domu na uboczu, za wysokim ogrodzeniem, mieszka chłopiec imieniem Bożek, zwany też Niebożątkiem, który nigdy nie jest sam. Bo oprócz starej skrzyni ze skarbami i najfajniejszej mamy pod słońcem ma też najprawdziwszego anioła stróża… a pod jego łóżkiem mieszka potwór, który ciągle podkrada mu kapcie.

 

Nadchodzi jednak dzień, kiedy Bożek musi wreszcie opuścić swój niezwykły dom i poznać lepiej świat po drugiej stronie ogrodzenia — świat bez szumu anielskich skrzydeł i uścisku potwornych macek. Tylko czy jest na to gotowy? I czy sam świat również jest gotowy na Bożka oraz wielką tajemnicę, jaką skrywa chłopiec?

 

„Małe Licho i tajemnica Niebożątka” to trochę zabawna, a trochę straszna historia o tym, że bycie innym wcale nie jest takie złe, jak może się z początku wydawać, lecz najważniejsze jest zawsze bycie sobą. Dla wszystkich fanek i fanów Marty Kisiel i dla tych, którzy jeszcze jej nie znają.

 

  • Książka roku 2018 w plebiscycie serwisu LubimyCzytać.pl w kat. literatura dziecięca
  • Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego, czerwiec 2019 r.
  • nominacja do Nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2018 w kategorii powieść

 

 

Opis książki ze strony wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/

 

 

Jeżeli chcesz dołączyć do naszego klubu skontaktuj się z nami osobiście, telefonicznie pod numerem 58 301 48 11 wew. 242 lub mailowo – 

Spotkania odbywają się w ostatnie czwartki miesiąca o godz. 17:00. Książkę możesz odebrać u bibliotekarza. Do zobaczenia!

 

dkk logo male_1.png     Instytut Ksiazki male_1_0.jpg

DKK
Filia Biblioteka Główna
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
17.00