Dyskusyjny Klub Książki

Dyskusja poświęcona „Niebu w kolorze siarki” Kjella Westö

Serdecznie zapraszamy na dyskusję poświęconą „Niebu w kolorze siarki” Kjella Westö, która odbędzie się 21 grudnia 2023 roku (czwartek) o godz. 18:00 (NOWA GODZINA SPOKAŃ!) w Bibliotece pod Żółwiem.

 

 

Wciągająca powieść o dorastaniu w Finlandii u schyłku XX wieku.

 

„Mówimy, że istnieje czas niewinności: dzieciństwo. Kiedy człowiek żegna się z dzieciństwem, traci niewinność. A przecież w dzieciństwie wielu ludzi kryją się problemy, mrok i sprzeczne uczucia, nie dla wszystkich jest to bezgrzeszny czas”.

 

W 1969 roku na wakacjach w Ramslandet niebo ma kolor siarki. To tam chłopiec z Helsinek poznaje Alexa i Stellę, dzieci z bogatej i wpływowej rodziny, zupełnie innej niż jego własna. Wkrótce z rodzeństwem zaczyna łączyć go coraz więcej – wspólne sekrety i rodzące się uczucia. Młodych bohaterów napędzają marzenia, a paraliżuje rozczarowanie. Wraz z upływem lat ich relacje wcale nie staną się mniej burzliwe.

 

Kjell Westö jest najbardziej cenionym, wielokrotnie nagradzanym fińskim autorem piszącym po szwedzku. „Niebo w kolorze siarki” to stworzona z rozmachem powieść o tym, jak jesteśmy kształtowani przez środowisko oraz czasy, w których przyszło nam żyć.

 

„Ogromnie intensywna powieść. Czytanie jej jest mieszanką przyjemności, smutku oraz współczucia dla bohaterów i otaczającego nas świata” – Dagens Nyheter

 

[Źródło opisu: Wydawnictwo Poznańskie]

 

 

Egzemplarze „Nieba w kolorze siarki” Kjella Westö dostępne są w Bibliotece pod Żółwiem.

 

Spotkania DKK w Bibliotece pod Żółwiem odbywają się raz w miesiącu.

 

Wszelkie pytania prosimy kierować do Aleksandry Wuckiej osobiście lub mailowo: .

Data wydarzenia Godzina wydarzenia
18:00