Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci zaprasza na spotkanie z książką Makoto Yamada “Pierwsza pomoc przy drobnych wypadkach”

Zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat na comiesięczne spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. W ich trakcie uczestnicy zapoznają się z ciekawą książką i podyskutują na jej temat. Zwieńczeniem zajęć będzie praca plastyczna. Panuje swobodna i przyjazna atmosfera.

 

Najbliższe spotkanie odbędzie się 11 kwietnia 2024 (czwartek) o godzinie 17:00. Zajęcia trwają około godziny. Dzieci zapoznają się z książką „Pierwsza pomoc przy drobnych wypadkach” Makoto Yamady i Gen-ichiro Yagyu.

 

O książce:

„Pierwsza pomoc przy drobnych wypadkach” to ósmy tytuł serii Moje Ciało. Tym razem Gen-ichiro razem z Makoto Yamadą wyjaśniają, jak opatrywać drobne rany: skaleczenia, zadrapania, użądlenia, poparzenia czy przytrzaśnięte palce. Nie brakuje również ciekawostek związanych z czkawką, guzami i zdrętwiałymi kończynami.

 

Jak w każdym tomie proste i wyraziste rysunki Gen-ichiro Yagyu podkreślają naturalność, bezpretensjonalność i humor serii.

 

Okładka i opis książki zaczerpnięte ze strony wydawnictwa Tako.

 

Filia Biblioteka Manhattan
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
17:00
okładka książki "Pierwsza pomoc przy drobnych wypadkach"