Dyskusyjny Klub Książki zaprasza na spotkanie z książką Sayaka Murata „Dziewczyna z konbini”

Keiko Furukura w wieku trzydziestu sześciu lat wciąż pracuje dorywczo w konbini, jednym z sieciowych sklepów wielobranżowych, w których ekspedientami są zazwyczaj studenci lub imigranci. Lekceważąc presję rodziny, dziewczyna nie dąży do podwyższenia swojego statusu społecznego, nie chce też założyć rodziny. Od dzieciństwa ma problemy z dopasowaniem się do otoczenia oraz zrozumieniem i odczuwaniem emocji. Ściśle określone zasady panujące w konbini zapewniają aspołecznej Keiko poczucie bezpieczeństwa, a uniform, który nosi w pracy, staje się częścią jej tożsamości. Do bólu poukładane życie bohaterki wywraca się do góry nogami, gdy w sklepie pojawia się Shiraha, chłopak z podobnymi problemami.

 

Dziewczyna z konbini to powieść o społecznym niedopasowaniu i inności, które czasami przyjmują niepokojące oblicze. Udzielając powieściowej Keiko głosu, Murata portretuje kobietę, która świadomie wyrzeka się swojej indywidualności i próbuje się dostosować do obowiązującego systemu.

 

Opis książki pochodzi ze strony Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Spotkania w ramach DKK dla dorosłych w Bibliotece Manhattan odbywają się  regularnie – przeważnie w 3 poniedziałek miesiąca o godz. 17.30. W grudniu 2023 r. w drugi poniedziałek, 11 grudnia.

 

Nasze dyskusje są sposobem na spędzenie wolnego czasu, poznanie nowych książek i autorów, wymianę myśli, poznanie opinii innych osób.

 

Spotkania klubu nie mają ściśle określonej formy, są otwarte dla wszystkich i każdy jest tu mile widziany.

 

 

logo DKK, IK i MKiDN

 

Filia Biblioteka Manhattan
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
17:30
Okładka książki Dziewczyna z konbini