15 lutego 2025 w godzinach 11:00 -17:00 w Centrum Handlowym Manhattan odbędą się Ferie z komiksem.
11:00 -17:00 Giełda komiksowa (poziom 0 CH Manhattan)
12:00 – 13:30 warsztaty z mangi – prowadząca Karolina Kazimierkiewicz (poziom 0 CH Manhattan)
13:30 – 14:00 bitwa komiksowa (scena – poziom 0 CH Manhattan)
14:30 – 15:00 warsztaty z komiksu – prowadzący Wojtek Olszówka (poziom 0 CH Manhattan)
15:30 – 17:00 Gawędy o komiksie oraz spotkanie z Jarosławem Wojtasińskim – prowadzi Bogdan Ruksztełło-Kowalewski (Biblioteka Manhattan, poziom 2 CH Manhattan)
Wystawa prac Jarosława „Jaro” Wojtasińskiego autora serii: Marlenka i Piraci Snów, Kolor Magii i Wild Bill oraz autorem oficjalnej kontynuacji przygód Binio Billa – (Biblioteka Manhattan, poziom 2 CH Manhattan)
Rysownik, karykaturzysta, komiksiarz, grafik.
Pierwsze rysunki satyryczne publikował w „Gazecie Pomorskiej” (1992). W kolejnych latach jego prace można było znaleźć w tytułach takich jak: „IKP”, „Czas Torunia”, „Gilotyna”, „NIE” (od 2001 roku z przerwami do dziś), „Super Express”, „Twój Weekend”, „Twój Dobry Humor” .Jest autorem oficjalnej kontynuacji przygód Binio Billa, bohatera stworzonego przez Jerzego Wróblewskiego. W „Akcie”, z którym współpracuje nieprzerwanie od numeru dziesiątego, można śledzić jego inne serie komiksowe: Marlenka i Piraci Snów, Kolor Magii i Wild Bill.
Tworzy również ilustracje do książek dla dzieci. Przez kilka lat publikował cykl komiksowy Zaginiony Level na portalu poświęconym grom komputerowym Gry-online.pl. Stworzył oprawę graficzną do płyty zespołu Big Cyc – Moherowe berety. Jako jedyny polski rysownik publikował rysunki w magazynie satyrycznym „Hustlera” w USA w 2012 roku. Członek Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. Figuruje w Leksykonie polskich artystów karykatury wydanym w 2013 roku z okazji trzydziestej piątej rocznicy powstania Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego, a jego prace znajdują się w zbiorach tego muzeum. Laureat wielu wyróżnień i nagród w konkursach na rysunki satyryczne w Polsce i na świecie. Miłośnik spaghetti westernów, czarno-białej fotografii portretowej, komiksów, ogórków w occie i gier komputerowych. Mieszka w Inowrocławiu wraz z rodziną i kotem. Czasem ma wrażenie, że mieszka u kota.
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, Gdańska Akademia Komiksu GDAK, Fundacja KRESKA im. Janusza Christy, Edu Art. Media, Pracownia Komiksowa.
W czasie ferii Gdańska Akademia Komiksu GDAK zaprasza na warsztaty w godzinach 11.00 -13.00 Zapisy na adres mailowy lub podczas sobotniej imprezy (koszt 250 zł).
17.02 – 21.02. 2025 Warsztaty komiksowe, które poprowadzi Wojtek Olszówka rysownik i scenarzysta komiksów, ilustrator. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku – kierunek Malarstwo. W swoich komiksach szczególny nacisk kładzie na wartką przygodę i dobrze zaprojektowaną fabułę z solidnym „kręgosłupem”. Najczęściej podejmuje się realizacji komiksów zabarwionych nutką humoru, rzadziej jest to tematyka poważna. Pod względem warsztatu, jest tradycjonalistą, ale zdarza mu się wychylić poza podstawowe przybory rysunkowe (ołówek i gumka, piórko, stalówka, redisówka, pędzelek i czarny tusz).
24.02 – 28.02.2025 Warsztaty z mangi, które poprowadzi Karolina Kazimierkiewicz , pedagog z zamiłowaniem do sztuki kultury Japonii , autorka manga oraz realizatorka projektów mangowych oraz anime, podzieli się swoją pasją i wiedzą, prowadzi warsztaty już od 15 lat w tym trzy lata jako instruktor na obozach zajęć z komiksu, pomoże Ci odkryć swój talent.