Udział w Festiwalu Pracy i Aktywności Seniora owocował pozyskaniem wolontariuszy do akcji „Książka do domu”

19 października braliśmy udział w Festiwalu Pracy i Aktywności Seniorów w AMBEREXPO – wspólnie z Seniorami tworzyliśmy „Pocztówki – wyklejanki Wisławy Szymborskiej” oraz własne, kolorowe przypinki.
Seniorki i Seniorzy mieli też okazję przygarnąć jedną z wystawionych lektur oraz posłuchać o naszej akcji „Książka do domu”. Wielu deklarowało chęć wzięcia udziału w wolontariacie – za co serdecznie dziękujemy!
I na koniec: Tydzień Seniora wciąż trwa. Dziś tematem przewodnim są PODRÓŻE I SPOTKANIA Z MUZYKĄ Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA.
➡O godz. 17:00 – odbędzie się spotkanie pod hasłem „Neapol i Warszawa – Dwie stolice pieśni” – koncert w wykonaniu Radosława Blonki (baryton). Koncert współorganizowany z Radą Dzielnicy Przymorze Wielkie – Biblioteka Babie Lato (ul. Opolska 3, Gdańsk-Przymorze)
➡O 18:00 – zapraszamy na „Wyprawę rowerową wokół krajów Beneluxu” – spotkanie z rowerzystą, podróżnikiem Ryszardem Spiżewskim – Filia Naukowa (ul. Obrońców Wybrzeża 2, Gdańsk). Serdecznie zapraszamy!
❗Dla przypomnienia: „Książka do domu” to propozycja skierowana do gdańszczanek i gdańszczan, którzy ze względu na trwały problem z samodzielnym poruszaniem się lub inną niepełnosprawność, nie mają innej możliwości wypożyczenia zbiorów bibliotecznych. W ramach akcji nasi wolontariusze w ustalonym terminie dostarczają książki prosto do domu.
Jeśli znacie kogoś, kto chciałby skorzystać z akcji – prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 731 420 900.