Filia Gdańska: Zapraszamy na Letnią potańcówkę z Josephem Conradem!

Na najbardziej romantycznej gdańskiej ulicy zasmakujecie klimatu XIX-wiecznych powieści, a gościem honorowym będzie sam Joseph Conrad Korzeniowski! W tym roku przypada 30 lat od nadania jego imienia naszej bibliotece oraz 100 lat od jego śmierci.

Przeniesiemy się wspólnie w czasie, a pomoże nam w tym przybyła do nas specjalnie z Katowic grupa Mme Chantberry, zajmująca się na co dzień kostiumologią, krawiectwem oraz działalnością edukacyjno-rekonstrukcyjną na temat historii ubioru.Członkowie grupy będą ubrani w XIX-wieczne stroje, a Was zachęcamy, żebyście również przywdziali na tę okazję wyjątkowy strój z epoki Conrada, który żył w latach 1857-1924 (forma dowolna, ale nieobowiązkowa – najważniejsze, żebyście dobrze się bawili!)

 

Zanim rozpoczniemy wspólne tańce, zaprosimy Was do wysłuchania dwóch wykładów na temat historii ubioru oraz prezentacji zakładania XIX-wiecznej sukni, a następnie będziecie mogli wziąć udział w 💃 warsztatach tańca XIX-wiecznego.
Następnie na przedprożu filii wystąpi duet w składzie Daniel Saulski (wieloletni solista Teatru Muzycznego w Gdyni) i Anna Kinga Osior (solistka Opery Bałtyckiej), który zaśpiewa przedwojenne szlagiery i zaprosi Was do tańca!

Serdecznie zapraszamy!

 

KIEDY?  13 lipca (sobota) o godz. 16:00

GDZIE? w Filii Gdańskiej (ul. Mariacka 42)

PROGRAM WYDARZENIA:
16:00 Wykład „Historia strojów kąpielowych i kąpieli morskich”.
Wykład „Sporty wodne i moda regatowa”
Prezentacja „Letnia suknia spacerowa 1886” (na manekinie)
18:00 Warsztaty tańca XIX wieku
19:00 Potańcówka i występ duetu: Daniel Saulski i Anna Kinga Osior

Filia Filia Gdańska
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
16:00