Filipiny w oczach podróżniczki Justyny Szumacher

Justyna Szumacher to podróżniczka i pasjonatka nurkowania z rekinami, autorka blogów: www.myblueworld.pl oraz www.rekiny.eu. Prowadzi spotkania podróżnicze, podczas których w energetyzujący sposób opowiada o przygodach przywiezionych z najdalszych zakątków świata. Swoją charyzmą zaraża innych do podróżowania i z wielką empatią wprowadza słuchaczy w świat pasji. Prelegentka na 23 Ogólnopolskim Spotkaniu Podróżników, Alpinistów i Żeglarzy (Kolosach). Była m.in. w RPA, Mozambiku, na Malediwach, Sri Lance, Chinach (Xian, Pekin, Shanghaj, Shenzen, Hong Kong), Egipcie (11 razy), Singapurze, Malezji (Kuala Lumpur, Sipadan), Meksyku (Socorro), na Filipinach, w Stanach Zjednoczonych (Bahamy, Miami), Turcji, a także podróżowała po Europie. Jednak to Filipiny „skradły" jej serce i odegrały znaczącą rolę w życiu, bo do dnia dzisiejszego (od 8 lat) utrzymuje systematyczny kontakt ze swoją filipińską przyjaciółką Jen z wyspy Negros, o której sama wspomina tak: „Dwie podobne dusze zamieszkujące nawet oddzielne słońca, odnajdą się wszędzie, nawet na końcu świata." Planuje wyjazd na Filipiny na dłuższy czas lub na stałe. Jest również pasjonatką nurkowania z rekinami i zgłębia tajemnice podwodnego świata już od 24 lat. Nurkowała z różnymi gatunkami rekinów (m.in. żarłacz biały i tygrysi, młot olbrzymi, rekiny: tępogłowe, wielorybie i wieloma innymi) Piszę książkę dla dzieci na temat życia rekinów. Prowadzi wiele spotkań dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych w szkołach i przedszkolach, bibliotekach, domach kultury i innych placówkach kultury i oświaty. Jej celem jest "odczarowanie" złego wizerunku rekina z filmu "Szczęki".

To wyjątkowa okazja, by poznać kulturę, zwyczaje i relacje z mieszkańcami tego urokliwego archipelagu.

Podczas prezentacji Justyna Szumacher opowie o swoich osobistych przygodach na Filipinach, gdzie eksplorowała nie tylko malownicze krajobrazy, ale przede wszystkim budowała wyjątkowe relacje z lokalnymi mieszkańcami.

Dowiedz się, jakie tajemnice skrywają urokliwe filipińskie wioski i jakie emocje towarzyszą podróżom w te odległe rejony.

Zapraszamy Cię do odkrywania razem z nami świata, w którym relacje trwają dłużej niż podróż.

Data wydarzenia Godzina wydarzenia
17.30