Jesienny koncert skrzypcowy – VIOLINI Szkoła gry na skrzypcach i pianinie

Dla naszych milusińskich 4-tego listopada odbędzie się ” jesienny koncert skrzypcowy”. Dla dzieci zagrają uczniowie szkoły VIOLINI. W programie utwory książek dr Shinichi Suzuki, o które opiera się nauka słuchowa gry na skrzypcach czyli metoda Suzuki. Usłyszymy dodatkowo kilka jesiennych niespodzianek.

 

Do zobaczenia w Bibliotece Manhattan już w pierwszą sobotę listopada. – VIOLINI Szkoła gry na skrzypcach i pianinie.

 

Koncert poprowadzi: Margeritta Bury

 

W 2008 roku Margeritta (Małgorzata) Bury ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku na Wydziale Instrumentalnym w klasie Macieja Sobczaka. Jest również absolwentką Politechniki Gdańskiej i WSB w Gdańsku. Przez lata Margeritta Bury łączyła swoją pasję do muzyki z pracą w marketingu, reklamie i przemyśle stoczniowym czy branży motoryzacyjnej.

 

Od lat interesuje się nauczaniem alternatywnym oraz kreatywnością jak i rozwojem dzieci poprzez zabawę. Była wieloletnim sędzią międzynarodowego konkursu Odyseja Umysłu, angażującego dzieci i młodzież w proces twórczego, dywergencyjnego rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia.

 

Margeritta Bury jest certyfikowaną nauczycielką Europejskiego Stowarzyszenia Suzuki. W ramach kursów pedagogicznych Metody Suzuki uczyła się od takich trenerów jak Anna Podhajska (Polska), Elżbieta Węgrzyn (Polska), Roberto Sarno (Włochy/Dania) i Jan Matthiesen (Dania). Obecnie jest zaangażowana w organizowanie Pierwszych Międzynarodowych Warsztatów Suzuki w Płocku.

 

Dzięki ciągłemu zbieraniu nowych doświadczeń uczy języka muzyki dzieci, młodzież oraz dorosłych już od ponad 13 lat. Obecnie kształci młodych skrzypków w oparciu o Metodę Suzuki w studio VIOLINI  Szkoła gry na skrzypcach i pianinie w Gdańsku na Przymorzu Małym jak również z pasją umuzykalnia poprzez naukę gru na pianinie.

 

Jest zwolenniczką myśli, że najważniejsze w dorosłym życiu jest poczucie szczęścia, spełnienia i drogą do tego sukcesu jest mądra, podążająca za dzieckiem edukacja.

 

VIOLINI

 

W naszej szkole już pięcio, cztero, a nawet trzylatki zaczynają fantastyczną przygodę, jaką jest nauka gry na skrzypcach.

 

Każdy może doświadczyć jak poprzez słuchanie muzyki, zabawę i stwarzenie odpowiednich warunków do rozwoju rozbudza się w dziecku miłość do muzyki. Shinichi Suzuki twierdził, że „Człowiek rodzi się bez talentu. Ludzie są kim są, dzięki wpływom naturalnego otoczenia”.

 

Uczniowie VIOLINI mają zatem „zaszczepiany” ten talent dzięki rodzicom, którzy podejmują decyzję o uwrażliwianiu swojego dziecka na piękno dźwięków, stwarzaniu przestrzeni do ciągłego rozwoju i wspierania dziecka w ćwiczeniu.

 

www.violini.pl

FB

https://www.facebook.com/violiniszkola

 

 

Filia Biblioteka Manhattan
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
13:00
skrzypce ustawione na regale