Kino na Fali w ramach Nocy Bibliotek

Biblioteka na Fali po raz trzeci bierze udział w Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Tegoroczne hasło Nocy Bibliotek brzmi „Absurd nie czytać”.

Jak co roku, na dwa dni 12 i 13 października Biblioteka na Fali zamienia się w salę kinową. Tym razem mamy dla Was aż dwie propozycje:

12.10 o godz. 17.30 – Moja mama gorylica (2021, reż. Linda Hambäck, Szwecja/Norwegia/Dania, czas: 75 min.)

Pewnego dnia przed domem dziecka Czysty Kąt, na starannie zagrabionej żwirowej alejce, hamuje z piskiem opon rozklekotane volvo. Wysiada z niego… gorylica! Przyjechała, by adoptować jedną z sierot. Niemal od razu wie, które to będzie dziecko. Biedna Jonna! Tak marzyła, żeby jej mama byłą elegancka i pachniała perfumami. Gorylica jest wielka‚ niezgrabna i niechlujnie ubrana. W dodatku podobno pożera dzieci. Niestety Jonna nie ma wyboru. Gorylica zabiera ją ze sobą. Jaki los czeka Jonnę? Czy spełnią się jej obawy? I czy wróci do domu dziecka, gdy tak postanowi urząd gminy? (opis dystrybutora)

 

13.10, godz. 17.30 – Pamiętniki Tatusia Muminka (2021, reż. Ira Carpelan, Finlandia/Polska, 2021, 74 min.)

W odległej krainie leży Dolina Muminków, urzekające, przyprawiające o zdumienie miejsce pełne tajemnic. Spokojne wieczory sprzyjają snuciu niebywałych opowieści z przeszłości, a Tatuś Muminka ma ich całkiem sporo. On też był kiedyś małym Muminkiem i nie uwierzycie, co wtedy robił! Latający statek, bal u króla, morskie przeprawy… Czy Tatuś Muminka spełnił marzenia i został w młodości prawdziwym łowcą przygód? Samotne wędrówki, tajemnicza Buka i podwodny świat to dopiero początek historii! Młody Tatuś Muminka zabiera nas w swoje pełne przygód dzieciństwo, odkrywa nowe, niezwykłe krainy, a po drodze spotyka wspaniałych, dobrze nam znanych przyjaciół. Czy to na pewno ten sam spokojny i poważny Tatuś Muminka? (opis dystrybutora)

Obydwa filmy są produkcjami animowanymi, przeznaczonymi dla dzieci 5+.

Filia Biblioteka na Fali
Data wydarzeniaGodzina wydarzenia
17.30