Kobieca strona morza: Spotkanie z Pauliną Reiter

W roku, w którym przypada 100. rocznica śmierci Josepha Conrada oraz 30. rocznica nadania imienia naszej bibliotece zamierzamy przypomnieć o dzielnych kobietach, które zapisały się w historii morza. W wigilię Dnia Kobiet zapraszamy na spotkanie zatytułowane „Kobieca strona morza: Spotkanie z Pauliną Reiter wokół reporterskiej biografii Krystyny Chojnowskiej-Liskiewicz, pierwszej kobiety, która samotnie opłynęła świat”.
Spotkanie poprowadzi Joanna Wiśniowska – dziennikarka związana z Gazetą Wyborczą i Wysokimi Obcasami, publikowała m.in. w Tygodniku Powszechnym, Krytyce Politycznej, newonce.sport i magazynach Press oraz Kopalnia – Sztuka Futbolu. Specjalizuje się w tematach związanych z kobietami w sporcie oraz klimatem i środowiskiem.
Pod hasłem: „Czytam Conrada” biblioteka zaplanowała szereg wydarzeń i działań mających na celu promocję twórczości tego znanego na całym świecie pisarza. Przygotowywane są m.in.: cykl spotkań z pisarzami, dla których Joseph Conrad Korzeniowski był inspiracją, dzielnicowa potańcówka w morskich rytmach, rejs „Bonawenturą” czy Noc Muzeów z Conradem. Wstęp wolny, zapraszamy!
Filia Filia Naukowa
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
18:00