Książka na zdrowie – podejmij wyzwanie i przeczytaj 10 dowolnych książek w 2 miesiące – otrzymaj prezent – niespodziankę

„Książka na zdrowie” – jesienna akcja dla seniorów! Start 1 października w filiach Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku! Zapraszamy!
Podejmij wyzwanie: przeczytaj 10 dowolnych książek w ciągu 2 miesięcy, zbierz pieczątki na ulotce – recepcie i odbierz książkową niespodziankę!
Jesień to pora roku, kiedy często chorujemy. Seniorzy w trosce o swoje zdrowie spędzają mniej czasu w plenerze, więcej w domu. Długie jesienne wieczory mogą wypełnić ciekawą lekturą. Książka w towarzystwie rozgrzewającej herbaty może mieć wzmacniającą moc. Dzięki czytaniu seniorzy mimowolnie poddają się ćwiczeniom pamięci i koncentracji.
💬– Naszą filię odwiedza dziennie średnio 100-120 osób. Z tego 80% stanowią seniorzy. Wśród stałych odbiorców jest wielu seniorów, którzy potrafią przeczytać jedną książkę w ciągu dnia. Jesienna akcja będzie więc dla nich zachętą i mobilizacją do regularnej lektury, wpływając przy tym na poprawę dobrostanu psychicznego, a tym samym polepszając jakość życia seniorów – mówi Katarzyna Dettlaff-Lubiejewska, inicjatorka akcji, kierownik Biblioteki Babie Lato.
Po ulotkę-receptę zgłoś się do swojej filii! W akcji mogą wziąć udział czytelnicy, objęci usługą „Książka do domu”! Zapraszamy do udziału! Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku