Kwiaty i Baśnie z tysiąca i jeden nocy. Wystawa malarstwa Marii Krzempek

Maria Krzempek, ur. w 1989 r. w Gdańsku. Pierwszym dokonaniem malarskim była Martwa natura z wełną 1,2,3. Te trzy obrazy wysłane na Ogólnopolski Konkurs Malarski w Bydgoszczy w 2015 r. nie otrzymały nagrody, jednak zostały wybrane do wystawy pokonkursowej. Prace Marii charakteryzują się zawsze czymś mocnym, co od razu zatrzymuje wzrok, a to kompozycją, a to kreską, obrysem, tłem lub pozostawieniem przedstawienia bez tła, emanują zawartą w sobie dozą energii istnienia.

Maluje portrety, architekturę – cerkwie, instrumenty muzyczne, bukiety w wazonach, portrety. Wszystko z jakąś cechą dramatyzmu, z wyrazistością, nie pozostawiając wątpliwości, że namalowana postać, przedmiot, owoc czy kwiat na pewno są realne i aż błyszczą swoją witalnością. Inspiracją do portretów są dla Marii wielcy malarze, Leonardo da Vinci, Gustaw Klimt.

Całości pracy artystycznej Marii Krzempek dopełniają rysunki ołówkiem lub cienkopisem. Prace Marii nagrodzone były wielokrotnie w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim im. Teofila Ociepki.

Wernisaż wystawy 21 marca, godzi. 12:00. Wystawę można oglądać do 19 kwietnia.

Filia Biblioteka Żabianka
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
12:00