Lech Bądkowski jako polityk – Spotkanie z ciekawymi gośćmi wokół książki „Myśl polityczna Lecha Bądkowskiego”

Zapraszamy na spotkanie wokół książki „Myśl polityczna Lecha Bądkowskiego” wydanej przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku w grudniu 2023 roku.

 

Spotkanie współorganizowane przez Klub „Tygodnika Powszechnego” Trójmiasto i Fundację „Samorządność” im. Lecha Bądkowskiego.

 

Zagajenie: Sławina Bądkowska-Kosmulska – redaktorka książki

 

Goście:

Grzegorz Grzelak – politolog, polityk, samorządowiec. Działacz społeczny i opozycyjny. Pracownik naukowy i wykładowca m.in. w Instytucie Politologii UG.

Aleksander Hall –  historyk, polityk. Działacz opozycji demokratycznej. Pracownik naukowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Autor książek i artykułów związanych z polityką.

Daniel Kalinowski –  filolog polski, pracownik naukowy  związany z Akademią Pomorską w Słupsku.. Autor wielu książek również związanych z tematyką kultury kaszubskiej.

Maria Mrozińska -dziennikarka i producentka filmów dokumentalnych i programów telewizyjnych. Współpracownica Lecha Bądkowskiego w „Samorządności” w latach 1980-81.

 

Spotkanie poprowadzi Miłosława Kosmulska – filolożka, logopedka, publicystka, specjalistka w branży IT, autorka książki o literackiej korespondencji Lecha Bądkowskiego i jego wnuczka.

Filia Biblioteka Manhattan
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
18:00
okładka książki "Myśl polityczna Lecha Bądkowskiego"