Marta Abramowicz w Bibliotece Brzeźno – spotkanie promocyjne wokół książki „Irlandia wstaje z kolan”

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Martą Abramowicz, autorką reportaży „Zakonnice odchodzą po cichu” i „Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica”. Spotkanie będzie dotyczyć  najnowszej książki autorki wydanej nakładem wydawnictwa Krytyki Politycznej – „Irlandia wstaje z kolan”. Rozmowę poprowadzi Dorota Lińska – Złoch.

 

 

Kiedy? 8 grudnia 2023 o godz. 18.00.

Gdzie? Biblioteka Brzeźno, ul. Dworska 27

Spotkanie sfinansowane ze środków przekazanych przez Radę Dzielnicy Brzeźno”.

 

„Kiedy u nas będzie tak jak w Irlandii?” – pytało mnie wiele osób. Napisałam tę książkę, bo chciałam dowiedzieć się, jak oni to zrobili. Zrozumieć, co się stało, że ten katolicki kraj rozliczył Kościół ze wszystkich nadużyć, zdetronizował księży, a potem wolą swoich obywateli w powszechnym głosowaniu odrzucił katolicką moralność. Co sprawiło, że Irlandczycy
przestali wierzyć w nauki przedmałżeńskie i odrzucili wiedzę o seksie wyniesioną z niedzielnych kazań? Czym się od nich różnimy, skoro u nas wciąż to niemożliwe?

 

 

Marta Abramowicz zaprasza nas w podróż do Irlandii, żebyśmy mogli się sobie lepiej przyjrzeć. I wrócić z niej z przekonaniem, że Polacy także mogą wstać z kolan. Irlandia wstaje z kolan to opowieść o politycznej manipulacji, w której miłość do Boga wykorzystywana jest do kontroli poddanych. Abramowicz w piękny sposób ukazuje przejmującą drogę Irlandczyków do odzyskania wiary we własny głos (Justyna Kopińska).

 

 

Książki Marty Abramowicz doceniane są za bezkompromisowe ujawnianie prawdy i za empatię, z jaką pisze o swoich bohaterkach i bohaterach. Lubi kontakt z czytelnikami i czytelniczkami, można do niej napisać przez stronę: martaabramowicz.pl.

 

Filia Biblioteka Brzeźno
Data wydarzeniaGodzina wydarzenia
18:00