„Mój Gdańsk” Stefana Chwina – premiera książki połączona z uroczystym jubileuszem

Zapraszamy na jubileusz 75. urodzin Stefana Chwina, któremu towarzyszyć będzie premiera książki „Mój Gdańsk” autorstwa jubilata.
KIEDY? 7 maja (wtorek) o godz. 18:00
GDZIE? Sala Mieszczańska w Nadbałtyckim Centrum Kultury (ul.Korzenna 33/35)
Wstęp za okazaniem zaproszenia.
Uwaga! Wszystkie zaproszenia zostały już rozdane.
Rozmowę z jubilatem poprowadzi Basil Kerski, dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności. Fragmenty książki „Mój Gdańsk” odczytają Katarzyna Figura oraz Mirosław Baka, odtwórcy głównych ról w prezentowanym na deskach Teatru Wybrzeże „Hanemannie”.
„Mój Gdańsk” stanowi obszerny wybór beletrystycznych, eseistycznych i publicystycznych wypowiedzi Stefana Chwina o Gdańsku, wzbogacony o zdjęcia miasta wykonane przez pisarza. Książkę wydała Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku.
Stefan Chwin – profesor zwyczajny nauk humanistycznych, powieściopisarz, krytyk i historyk literatury, a także eseista i grafik. Laureat nagród na najważniejszych festiwalach literackich i kulturalnych w Polsce i za granicą. Jego rysunki – fantastyczne alfabety i ilustracje książkowe – prezentowane były na wystawach, również poza granicami kraju. Autor powieści m.in. „Hanemann”, „Esther”, „Dolina Radości” i książek naukowych, w tym „Oddać życie za Polskę”, „Samobójstwo altruistyczne w kulturze polskiej XIX wieku”, „Wolność pisana po Jałcie”.
Organizatorami uroczystości są Samorząd Województwa Pomorskiego, Miasto Gdańsk, Nadbałtyckie Centrum Kultury oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku.

 

 

 

 

Data wydarzenia Godzina wydarzenia
18:00