Nowa usługa – tłumaczenie na PJM (Polski Język Migowy)

Chcemy Państwa poinformować, że z myślą o udogodnieniu w korzystaniu z usług Biblioteki przez osoby głuche uruchomiliśmy usługę tłumaczenia online na Polski Język Migowy.

 

Od dziś każda osoba głucha, która przyjdzie do Filii Biblioteki będzie mogła połączyć się z tłumaczem języka migowego przez stronę internetową https://wbpg.org.pl/, tłumacz przekaże informacje pracownikowi Biblioteki, tym samy osoba głucha może zakomunikować swoją potrzebę i skorzystać z usług Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

Dlaczego to takie ważne?

Pierwszym językiem głuchych czytelników jest Polski Język Migowy, który ma odrębną składnie i gramatykę. Właśnie dlatego głusi mają trudność w zrozumieniu tekstu pisanego w języku polskim, a osoba nieznająca języka migowego ma problem ze zrozumieniu szyku zdań. Aby zlikwidować tę barierę komunikacyjną, uruchomiliśmy usługę tłumaczenia online na Polski Język Migowy – usługę natychmiastowego połączenia wideo z tłumaczem z poziomu przeglądarki internetowej, aplikacji mobilnej czy dowolnego urządzenia wyposażonego w kamerę z podłączeniem do Internetu.

 

Serdecznie zapraszamy!