O akcji „Książka do domu” w rozmowie z Gabrielą Pewińską z Dziennika Bałtyckiego: „Czekanie na książkę – człowieka”

 „Czekanie na książkę – człowieka” to rozmowa przeprowadzona przez Gabrielę Pewińską z Aleną Krynicką – koordynatorką ds. dostępności w naszej Bibliotece. Wywiad ukazał się w w „Dzienniku Bałtyckim”  8.10.2022 roku (po więcej zapraszamy na FB Dziennik Bałtycki).
W wywiadzie padło pytanie o to, „Jak ludzie czekają na książkę?”. Poniżej zamieszczamy odpowiedź koordynatorki akcji:
„Jak na miłego gościa. Czasem nawet jak na kogoś z rodziny. Któregoś dnia – przez przypadek – zadzwoniłam do jednej z pań, której dowożę książki. Ależ się ucieszyła, gdy usłyszała mój głos! Tak rzadko ktoś do niej dzwoni, a tu nagle odzywa się ktoś znajomy, miła pani z biblioteki. Powiedziała, że taki poranek na pewno wróży dobry dzień. Wyznała mi, że tym telefonem – mimo że był niezamierzony – sprawiłam, iż czuje się jeszcze bardziej szczęśliwa.
Czasem, gdy wchodzę do czyjegoś domu czuję się, jakbym przyszła na przyjęcie urodzinowe. Gospodyni elegancko ubrana, ciasto na stole, uśmiech na twarzy… Jedna z pań wręcz prosiła, bym to od niej zaczynała moją podróż z książkami, i żeby zarezerwować sobie więcej czasu na spotkanie, bo przecież tyle ma mi do powiedzenia, o książkach, ale nie tylko. Niektórzy namawiają mnie na kolejną herbatę, kolejny kawałek ciasta, bo chcieliby tę chwilę z książką jeszcze przedłużyć…”
Więcej informacji o naszej akcji „Książka do domu” znajdziecie pod adresem➡️ www.wbpg.org.pl/ksiazka_do_domu
fot. Jakub Steinborn/polskapress.pl
#pomorskieczyta #gdanskczyta