Od Baduszkowej do „Something Rotten” – spotkanie z Jerzym Baduszkiem Michalskim

Z okazji Dnia Niepodległości American Corner Gdańsk ma zaszczyt zaprosić na niezwykły wieczór z musicalem. Gościem specjalnym będzie aktor Jerzy Baduszek Michalski - solista Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Spotkanie z Jerzym Baduszkiem Michalskim – wyjątkowym artystą, odtwórcą tytułowych ról w musicalach „Jesus Christ Super Star”, „Piękna i Bestia” i innych, wnukiem legendarnej Danuty Baduszkowej – wypełnią pełne anegdot rozmowy o teatrze, musicalu (nie tylko amerykańskim), jego niezapomnianych rolach na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, pasji i warsztacie pracy aktora musicalowego. Nie zabraknie też musicalowych hitów zaśpiewanych na żywo.

 

Jerzy Michalski – absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni (1997). Debiutował w 1994 roku w musicalu „Cień” na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni im. Danuty Baduszkowej.

 

W ciągu 28 lat pracy scenicznej wykreował wiele ról, najważniejsze to: Enjorlas w „Les Miserables”, Frederick Trumper w „Chess”, Jezus w „Jesus Christ Superstar”, Renee w „Klatce wariatek”, Janosik w „Janosik, czyli na szkle malowane”, Książę/Bestia w musicalu „Piękna i bestia” – No Moe w „Pięciu Braciach Moe”, Freddy Eynsford-Hill w „My fair lady”, Hortensio w „Kiss me, Kate”, Willard Hewitt w „Footloose”, Bedivere/Dennis Galahad w „Spamalot”, Vinc Fontain w „Grease”, Eugeniusz Śmigło w musicalu „Zły”, Mąż Święty Florian w „Kumernis czyli o tym, jak świętej panience broda rosła”, Subiekt Lisiecki w „Lalce”.

 

Ponadto na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni wystąpił w spektaklach: „Chłopi”, „Skrzypek na dachu”, „Piotruś Pan”, „Gorączka sobotniej nocy”, „Przygody Sindbada Żeglarza”, „Shrek”, „Fame”, „Night Fever”, „Pinokio”, „Hair”, „Chicago”, „Muzyka Queen”, „Wichrowe Wzgórza”, „Evita”, „Czarodziej z krainy Oz”, „Nieszpory Ludźmierskie” i wielu innych.

 

W 2005 roku otrzymał nagrodę prezydenta Gdyni z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za rolę Janosika w spektaklu „Na szkle malowane” w Teatrze Muzycznym w Gdyni im. Danuty Baduszkowej.
Zagrał również główną rolę Ondraska w międzynarodowej produ

kcji „Vichry” oraz tytułową rolę w „Janosiku” w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie.

Źródło: Teatr Muzyczny w Gdyni

Fotografia: K. Kujawiński

 

Filia American Corner Gdańsk
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
17.30