Odkryj Amerykę w Gdańsku! Otwarcie American Corner

Po prawie 9-miesięcznej przerwie American Corner wraca na Targ Rakowy 5/6!

American Corner jest placówką, której organizatorami są Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku i Ambasada USA w Warszawie. Stanowi połączenie mediateki i centrum kulturalno-edukacyjnego, którego celem jest propagowanie  literatury i kultury Stanów Zjednoczonych a także wzajemnego poznania i zrozumienia Polski i USA.

 

Po prawie 9-miesięcznej przerwie American Corner wraca na Targ Rakowy 5/6! Siedziba filii przeszła gruntowny remont i została zaadaptowana do potrzeb naszych czytelników. Znajdziecie tu nie tylko obszerny księgozbiór w języku angielskim (ponad 3000 pozycji!), ale także filmy, audiobooki, gry planszowe i czasopisma, zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej. Postawiliśmy na nowoczesność – placówka została wyposażona w drukarkę 3D, czytniki e-booków, ekran LED, pozwalające na prowadzenie interaktywnych zajęć, ale również do swobodnego użytkowania przez odwiedzających.

 

American Corner to miejsce na mapie kulturalnej Trójmiasta, które wyróżnia się nie tylko amerykańskimi dodatkami ale amerykańskimi standardami, to miejsce, gdzie można realizować swoje pomysły, omawiać projekty, wynajmować przestrzeń do prowadzenia własnych inicjatyw i dyskusji – a wszystko to przy dobrej kawie!

 

American Corner to także warsztaty, spotkania, debaty, panele dyskusyjne, konkursy i wystawy, których możecie się spodziewać już od pierwszego Weekendu Otwarcia Amercian Corner. Nie musisz wyjeżdżać na drugi koniec świata, żeby zasmakować Stanów Zjednoczonych.

 

Odkryj z nami Amerykę… w Gdańsku!

 

Program wydarzeń:

 

Piątek 6.05.2022

 

18.00 Spotkanie z Piotrem Sommerem wokół przekładu poezji amerykańskiej

 

Sobota 7.05.2022

 

Cały dzień (od 10:00)

 

12.00-14.00 Spotkanie z zawodnikami futbolu amerykańskiego Białe Lwy Gdańsk

 

14.00-17.00 Pamiątkowe zdjęcia „Visiting America” połączone z warsztatami fotograficznymi

 

16.00 Spotkanie z Jakubem Ćwiekiem, który opowie o swoich podróżach po USA

 

17.30 Quiz na temat kultury i historii USA

 

18.00 Spotkanie z Dariuszem Rosiakiem, gospodarzem „Raportu o stanie świata”

 

Uczestnicy wydarzeń, oraz osoby, które tego dnia zapiszą się do naszej filii, otrzymają upominki!

 

Partnerami wydarzenia są Billy’s American Restaurants – Forum Gdańsk oraz Gdańska drużyna futbolu amerykańskiego Białe Lwy Gdańsk

Filia American Corner Gdańsk
Data wydarzenia