Otwarcie Afery Kryminalnej 2022 okazało się sukcesem

Otwarcie Afery Kryminalnej 2022 okazało się sukcesem. Na Wasze ręce składamy raport z Tajemniczego Spotkania Autorskiego, które przyciągnęło liczną grupę miłośników kryminału.

Nie sposób opisać wszystkiego co się działo – trzeba było tam po prostu być – zatem w telegraficznym skrócie: był spacer kryminalny po Parku Oliwskim, była pyszna kolacja od Starego Byrona, były przypinki aferowe, była Biblioteka Oliwska wypełniona po brzegi, były prezenty dla czytelników.

A przede wszystkim byli Oni: Piotr Borlik , Krzysztof Bochus i Małgorzata Oliwia Sobczak – autorka – autorzy, którzy obrali sobie Trójmiasto za bohatera swoich powieści. Zgromadzeni czytelnicy jako pierwsi w Polsce otrzymali autografy w przedpremierowych egzemplarzach: „Szumu” (Wydawnictwo W.A.B.) Małgorzaty Oliwii Sobczak i „Czarnej krwi” (Skarpa Warszawska) Krzysztofa Bochusa. Niedawno wydany „Labirynt” (Prószyński i S-ka) Piotra Borlika również cieszył się dużym powodzeniem. Rozmowę poprowadziła stała bywalczyni trójmiejskich salonów literackich Joanna Borowik-Hołubowicz.

To był dobry czas – jeśli chcecie więcej, zapraszamy na kolejne wydarzenia Afery kryminalnej 2022. Program festiwalu znajdziecie na naszej stronie internetowej.

Filia Biblioteka Oliwska
Data wydarzeniaGodzina wydarzenia
18:00
Afera Kryminalna - foto