Podsumowanie Lawendowych Wakacji

Za nami kolejne wakacje. Dziękujemy naszym czytelnikom, tym dużym i tym małym, za częste odwiedziny i udział w naszych zajęciach.

W tym roku wakacje zaczęliśmy od atrakcji dla najmłodszych. Nasz Lawendowy Teatrzyk wystawił dwie ukochane przez dzieci baśnie: „Czerwonego Kapturka” i „Kopciuszka”. Po przedstawieniu dzieci wykazały się ogromną czytelniczą wiedzą w quizie „Jaka to baśń?”. Na koniec wyczarowały kukiełki swoich ulubionych postaci z bajek – księżniczki, zwierzątka i superbohaterów.  Być może zabawa przeniosła się do niektórych domów i dzieci tworzyły własne teatrzyki? Tak, czy inaczej nasz teatrzyk powróci z nowymi przedstawieniami!

Kolejny cykl  spotkań  to zabawy kreatywne i, co w bibliotece niecodzienne, można było się na nich pobrudzić. W pierwszym dniu dzieci wspólnie zrobiły masę solną i stworzyły mnóstwo kolorowych figurek! Była mąka, woda, farbki, brudne rączki i uśmiechnięte buźki. Swoje figurki ,po chwilowej wystawie w bibliotece i wyschnięciu, dzieci zabrały ze sobą do domów. Następne zajęcia to zabawa koralikami Pyssla – wymagająca cierpliwości i skupienia.  Dzieci stworzyły przepiękne kolorowe breloczki.

Tak wyglądał lipiec , a to dopiero połowa  wakacji!

Sierpień zaczęliśmy od morskich klimatów. Dzieci stworzyły przepiękne kolorowe żółwie z papierowych talerzyków. Niektóre wyglądały jak żywe, a inne były kolorowe jak tęcza. Było kreatywnie i różnorodnie!

Ostatni tydzień zajęć był dla dzieci, które lubią zabawy wymagające precyzji. Pierwszego dnia zaproponowaliśmy warsztaty z origami – zakładki do książek z kolorowymi owadami, które rozkładają skrzydełka oraz składane obrazki. Ostatnie zajęcia to czyste majsterkowanie. Choć wydawałoby się, że bardziej zainteresują chłopców, przyciągnęły wyłącznie dziewczynki, które z patyczków, słomek, korków i nakrętek stworzyły jeżdżące pojazdy z napędem na gumkę recepturkę – całkowicie „eko”! Na koniec zajęć dziewczynki urządziły sobie nawet wyścigi.

Tak wyglądało nasze lato – było wesoło, kreatywnie i swobodnie. Bardzo cieszymy się ze wspólnie spędzonego czasu i z utęsknieniem czekamy na następne wakacje.