„Powrót Wilka” w Gdyńskim Centrum Filmowym

Gdyńskie Centrum Filmowe (plac Grunwaldzki 2, Gdynia) zaprasza 19 października br. (wtorek) o godz. 18 na wieczór autorski, którego bohaterem będzie Mirosław Tomaszewski, autor powieści „Powrót Wilka”, nagrodzonej w Gdańskim Konkursie Literackim im. Bolesława Faca.

Po dziewiętnastu latach na emigracji Wilk przypływa swoim jachtem z Kanady, by odwiedzić rodzinne Trójmiasto, skąd uciekł po stanie wojennym. Wiele spraw czeka na wyjaśnienie. Czy pierwsza miłość, którą porzucił, jeszcze się tli? Kto był zdrajcą w grupie konspiratorów? Co przyniesie spotkanie z synem, którego Wilk widział tylko na zdjęciach? Kto zrobił karierę, a komu się nie udało? Spotkanie dawnych przyjaciół kipi od tłumionych latami emocji.

 

„Powrót Wilka” opowiada o losie pokolenia, które miało szansę doświadczyć udręk końca PRL, jak i być świadkiem początków rodzącego się kapitalizmu. Po latach okazuje się, że w okropnych czasach można wieść pasjonujące, pełne przygód życie, a późniejszy dostatek, który miał być nagrodą za cierpienia, nie cieszy, gdy wspólny cel gdzieś się rozpłynął.

 

 

Zachęcamy do lektury wywiadu z autorem o jego powieści, zamieszczonego w tygodniku „Polityka” 13 października br. (nr 42 / 2021).

 

 

Organizatorem Gdańskiego Konkursu Literackiego, w którym powieść została nagrodzona, jest Miasto Gdańsk, a operatorem Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku – wydawca książki.

 

 

 

Data wydarzenia Godzina wydarzenia
18:00