Promocja książki „Zgubnik pomorski. Część II – Kociewie, Żuławy, Powiśle”

Magdalena Świerczyńska-Dolot i Tatiana Slowi, autorki "Zgubnika pomorskiego", tym razem na spotkaniu będą zapraszać nas do „zgubienia się” nie na popularnych, słynących z wielu atrakcji Kaszubach, ale na Kociewiu i Żuławach. A jest tu tyle do odkrycia! Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książki.

W przewodniku znajdziemy urokliwe miasteczka, mury zamków, katedr i dworów, a do tego zielone parki i piękne trasy rowerowe wijące się wśród kociewskich jezior. W przewodniku tym znajdziemy zarówno zachętę do odwiedzenia: krzyżackiego zamku w Malborku (chyba najbardziej znanego w Polsce), świata Słowian w grodzisku w Owidzu, ale też do poznania pomniejszych atrakcji zlokalizowanych w Sztumie, Kwidzynie, Mokrym Dworze czy Bolesławowie…

 

Oprócz opisów wycieczek, znajdziemy w drugiej części Zgubnika praktyczne wskazówki dla podróżujących z dziećmi, na temat dostępności infrastruktury czy sugestie dotyczącego tego, kiedy najlepiej się zgubić, aby uniknąć niespodzianek. Aby umilić dzieciom czas podróży lub zapewnić im nieco rozrywki, znajdują się w przewodniku także łamigłówki, kolorowanki i miejsca na własną twórczość. Niech Zgubnik będzie najpierw przewodnikiem, a potem stanie się pamiątką ze wspólnych wojaży.

 

Magdalena Świerczyńska-Dolot – reportażystka, opowiadaczka ludzkich historii. Przez kilkanaście lat pracowała w Polskim Radiu. Prezeska Fundacji Audionomia, która zrzesza reportażystów dźwiękowych z całej Polski. Pasjonatka rodzinnych podróży, jogi i ziołolecznictwa. Mama Mai (3 lata) i Kornelii (7 lat), które wspierały ją dzielnie w przygotowaniu obu Zgubników.

 

Tatiana Slowi – kaszubska dziennikarka i reżyserka mająca supermoc – potrafi mówić po kaszubsku. Od 14 lat związana zawodowo z Radiem Gdańsk, w którym prowadzi m.in. audycje w języku kaszubskim. Prowadząca programy o Kaszubach i po kaszubsku dla regionalnych telewizji. Producentka filmów dokumentalnych o Kaszubach. Zakochana w regionie, z którego pochodzi. Nigdy nie miała na sobie stroju regionalnego, ale uwielbia trampki i t-shirty z wzorem kaszubskiego haftu. Zgubnikowymi współautorkami jej  tras były Klara (7 lat) i Laura (9 lat).

Filia Biblioteka Manhattan
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
17:30