Promocja nowego magazynu „Słowo”

Zapraszamy na promocję Pomorskiego Magazynu Artystycznego „Słowo” 1/2023 (5), która odbędzie się w poniedziałek, 5 czerwca 2023 roku, o godzinie 17:30, w Filii Gdańskiej

 

 

W najnowszym numerze:

 

W pierwszym tegorocznym numerze kwartalnika żegnamy trzech wybitnych artystów Wybrzeża, których twórczość zaznaczyła się wyraziście w przestrzeni kultury. Sylwetkę i dorobek Jerzego Krechowicza przybliżają: Małgorzata Abramowicz, Wojciech Fułek, Grzegorz Walczak i Maciej Świeszewski. Dopełnieniem tekstów są mało znane rysunki, projekty graficzne oraz zdjęcia z przedstawień teatralnych realizowanych przez Krecha. Bogusław Deptuła pisze o twórczości Andrzeja Dudzińskiego.  Publikujemy też jego rysunki, fotografie oraz cytaty z wypowiedzi literackich. Wojciecha Misiurę wspomina i zamieszcza zdjęcia z jego spektakli Zofia Watrak. Publikujemy poezję Grażyny Orlińskiej.
Z młodą poetką Eulalią Dąbrowską rozmawia i prezentuje jej wiersze Wojciech Boros.  Zbigniew Majchrowski przybliża eseistykę Kazimierza Nowosielskiego, obchodzącego w 2023 roku 75. urodziny. Przemyśleniami na temat toczących się wydarzeń dzielą się w stałych felietonach: Wojsław Brydak, Jerzy Zajadło i Marcin Jacobson. Z dyrektorką Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, Agatą Grendą, rozmawia Dorota Sobieniecka. Książkę Tomasza Słomczyńskiego Sopoty  recenzuje sopocianin Wojciech Fułek.

 

 

 

Partnerami wydarzenia są:

 

  • Samorząd Województwa Pomorskiego
  • Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie
  • ERGO Hestia Sopot
  • Fundacja Artystyczna Podróż Hestii
  • Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Filmowej

 

 

 

 

 

 

Filia Filia Gdańska
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
17:30
Na zdjęciu zaprezentowana jest okładka magazynu „Słowo” 1/2023 (5).