„Przyrodopisanie po polsku”

Wszystkich wrażliwych na przestrzeń, w której żyjemy, zapraszamy na spotkanie z Janem Mencwelem, autorem głośnej książki „Betonoza. Jak się niszczy polskie miasta” (Wydawnictwo Krytyki Politycznej). Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Oliwskiej już 15 października o godzinie 17:00.

Wyciąć wszystkie drzewa i krzewy, a resztki trawy przykryć kostką Bauma – czy to uniwersalny przepis na rewitalizację polskich miast? Jak to się stało, że z rynków i placów zaczęła znikać zieleń? Czy w obliczu postępujących zmian klimatycznych powinniśmy godzić się na zamienianie naszej przestrzeni do życia w betonową pustynię?

 

Na te i wiele innych pytań spróbujemy odpowiedzieć podczas spotkania z Janem Mencwelem, autorem głośnej książki „Betonoza. Jak się niszczy polskie miasta” (Biblioteka Oliwska, 15 października, godz. 17.00). Obowiązują zapisy pod adresem:

 

Będzie to ostatnie wydarzenie z prowadzonego przez Aleksandrę Lamek cyklu „Przyrodopisanie po polsku”.

 

O autorze:

 

Jan Mencwel – polski animator kultury, publicysta, komentator, działacz społeczny i aktywista miejski, współzałożyciel i przewodniczący stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

 

Na wydarzenie możemy zaprosić dzięki współpracy Biblioteki Oliwskiej z Radą Dzielnicy Oliwa oraz Świetlicą Krytyki Politycznej w Trójmieście.

Filia Biblioteka Oliwska
Data wydarzeniaGodzina wydarzenia
17:00