Redakcja książki od kuchni – spotkanie z Karoliną Żuk-Wieczorkiewicz i Arturem Tojzą

Biblioteka Pilotów serdecznie zaprasza na kolejną prelekcję w ramach cyklicznych spotkań dotyczących niezależnej ścieżki wydawniczej, czyli self-publishingu.

Program spotkania:

  • czym zajmuje się redaktor
  • różnica pomiędzy redakcją a korektą
  • etapy redakcji i korekty
  • nie ma ideałów, czyli zawsze coś przeoczysz
  • redaktor nie napisze za ciebie

 

 

O prowadzących:

 

Karolina Żuk-Wieczorkiewicz–self-publisherka z wyboru, rysowniczka i graficzka po godzinach. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Gdańskim i grafiki projektowej na gdańskiej ASP. Miłośniczka rodzinnych wędrówek, smacznej kawy oraz rękodzieła tworzonego z pasją. W dzieciństwie marzyła o rysowaniu komiksów. Tworzy i ilustruje opowieści we własnym uniwersum: Avaroth. Zadebiutowała w 2022 powieścią „Patrycjuszka. Choćby na koniec świata” (pierwszy tom trylogii); od tamtej pory ukazały się: „Połowa człowieka” (prequel „Patrycjuszki”), „Patrycjuszka. Jestem Tessaro” (drugi tom trylogii) oraz opowiadanie „Oleander”.

 

Lubimy czytać: https://lubimyczytac.pl/autor/222549/karolina-zuk-wieczorkiewicz

Profil na FB: https://www.facebook.com/karolina.avaroth/

 

 

Artur Tojza –pisarz, gracz RPG i wielki miłośnik komiksów. Autor literatury młodzieżowej, science fiction oraz kryminałów. Lubi eksperymentować z gatunkami. Zadebiutował na rynku space operą „Piekło kosmosu”, będącą pierwszym tomem trylogii Hellspace. Do tej pory ukazały się ponadto:kryminał z elementami thrillera psychologicznego „Farreter” oraz dwa tomy trylogii „Słona wanilia” – słodko-gorzkiej powieści obyczajowej o trójmiejskich licealistach, która na przekór dotychczasowym trendom podbija coraz więcej czytelniczych serc. Autor wydaje wyłącznie w modelu cyfrowym (e-booki).

 

Lubimy czytać: https://lubimyczytac.pl/autor/212682/artur-tojza

Profil na FB: https://www.facebook.com/profile.php?id=100064208497307

 

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w Bibliotece Pilotów 21 marca (czwartek) o godz. 17:30.

Filia Biblioteka Pilotów
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
17:30
Fotografia przedstawiająca Artura Tojzę na tle czterolistnej rośliny wyglądającej jak skrzydła motyla i Karolinę Żuk-Wieczorkiewicz trzymającą swoją książkę.