Słoneczna półka dla seniora

Biblioteka Babie Lato przygotowała dla seniorów wakacyjną propozycję książek, które umilą pobyt na działce lub spokojne, letnie wieczory.

Biblioteka Babie Lato przygotowała dla seniorów wakacyjną propozycję książek, które umilą letnie dni:

„Pracownia dobrych myśli” Magdalena Witkiewicz
„A miedzy nami wspomnienia” Gabriela Gargaś
„Córka kucharki” Weronika Wierzchowska
„Mogłam sobie pozwolić… Historia Anny Milewskiej” Anna Binkowska

„Cześć, co słychać?” Magdalena Witkiewicz

 

„Pracownia dobrych myśli” Magdalena Witkiewicz

Na ulicy Przytulnej 26 pewna kobieta o imieniu Pelagia prowadziła przed wieloma laty pracownię krawiecką. Po jej śmierci to właśnie jej wnuk, Florian, postanowił otworzyć kwiaciarnię w ukochanym miejscu babci. Towarzyszy mu matka, która jest ekscentryczną artystką. Książka „Pracownia dobrych myśli” opowiada o sile tkwiącej w rodzinie i głębokich relacjach, które dają ogrom wsparcia i miłości. Trzy pokolenia: babka, matka i wnuk oraz magia ich pozytywnych myśli, którymi obdarowują innych.
Pomimo tego, że Pelagia dawno temu odeszła, w przytulnej pracowni nadal zszywane są ludzkie losy. Tradycja przekazywania dobrych myśli jest kontynuowana przez Floriana i jego matkę.

 

„Mogłam sobie pozwolić … Historia Anny Milewskiej” Anna Binkowska

Książka z której emanuje spełnienie życiowe i ciepło. Biografia Anny Milewskiej: aktorki, poetki i wdowy po himalaiście. Ma na swoim koncie setki ról teatralnych i filmowych. Dla większości widzów znana jest z roli Julii w serialu „Złotopolscy”. Jest to również kobieta pielęgnująca rodzinne wspomnienia. Z dystansem i stoicyzmem opowiada o swojej przeszłości. Bez oceniania sukcesów i przeciwności losu. Jako spełniona zawodowo i rodzinnie osoba, mogła sobie pozwolić na te opowieści.

 

Lipiec:

Nazwa tego miesiąca pochodzi od słowa „lipień” i nawiązuje do kwitnących w tym okresie lip. Jest to  najcieplejszy miesiąc w roku, przepełniony słonecznymi promieniami i zapachem kwitnących drzew, krzewów, roślin leśnych i polnych. Jest to również miesiąc żniw i zbiorów niektórych warzy i owoców.

Filia Biblioteka Babie Lato
Data wydarzenia