Smaki Gdańska – kuchnia XIX wieku na nowo

Serdecznie zapraszamy do Filii Gdańskiej na wydarzenie związane z publikacją wyjątkowej książki kucharskiej.

Najbliższe spotkanie w bibliotece przy ul. Mariackiej 42 będzie stanowić nie lada gratkę dla pasjonatów gotowania, historii i fotografii. Mamy przyjemność zaprosić na rozmowę z Aleksandrą Kucharską oraz Katarzyną Fiszer – autorkami „Smaków Gdańska”. Publikacja powstała z pasji do odtwarzania potraw z dawnych przepisów, jak i uwieczniania ich w kadrach nawiązujących do dawnych obrazów. Tak właśnie narodziła się koncepcja rekonstrukcji wybranych receptur i ich fotograficznego zapisu w formie martwych natur. „Smaki Gdańska” są albumem kulinarnym, który zawiera ponad sto przepisów przetłumaczonych, przeliczonych i opracowanych tak by można je było wykonać we współczesnej kuchni.

 

Spotkanie odbędzie w Filii Gdańskiej 14 lipca 2022 r. (czwartek) o godz. 17:00.

 

W trakcie wydarzenia będzie można zakupić książkę „Smaki Gdańska”.

 

Informacje o publikacji:

 

Tytuł: „Smaki Gdańska odtworzone na podstawie XIX-wiecznej „Gdańskiej książki kucharskiej” w nowej odsłonie opisały i zilustrowały Aleksandra Kucharska i Katarzyna Fiszer ku uciesze kolejnych pokoleń smakoszy”

 

Wydawnictwo: Bernardinum, Pelplin

 

Ilość stron: 256

 

Autorki:

 

Katarzyna Fiszer – fotograf i stylistka, założycielka firmy Food&Light. Specjalizuje się w fotografii produktowej i kulinarnej, uczy fotografii reklamowej.

 

Aleksandra Kucharska – muzealniczka pracująca w Muzeum Morskim, rekonstruktorka historyczna w grupie Garnizon Gdańsk, kucharka-amatorka, pasjonatka dawnej kuchni.

 

Filia Filia Gdańska
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
17.00