Spotkanie autorskie Małgorzaty Wątor

Gdański Klub Poetów zaprasza 21 kwietnia 2023, godz. 18.00, do Biblioteki Oliwskiej na spotkanie autorskie Małgorzaty Wątor pt. „Gdańskie Uniwersum”. Wieczór poprowadzi Agnieszka Tomik-Powaga.

Małgorzata Wątor – ur. w 1988 r. w Słupsku, jest z pochodzenia Kaszubką o góralskim nazwisku, poetką i animatorką kultury. Publikuje zarówno w języku polskim jak i kaszubskim. Jej wiersze tłumaczono na język portugalski.

Jest autorką tomów poezji Przeznaczona / Namienionô (2020) oraz Ogród / Zélnik (2022).

Jej utwory zamieszczono m.in. w:

„2miesięczniku – Piśmie Ludzi Przełomowych”, „Akancie”, „Artisie” , „Autografie”, „Fabulariach”, „Fundacji Karpowicza”, „ Gazecie Kulturalnej”, piśmie „Inter – Literatura Krytyka Kultura”, „Migotaniach – Gazecie Literackiej”, „Mojej Przestrzeni Kultury”, „Niecodzienniku Towarzyskim”, „Nowej Wsi Tworzącej”, „Obszarach Przepisanych”, „Obywatelce”, „Odrze”, „Papierze w dole”, „Pegazie Lubuskim”, „Pisarzach.pl” „Prowincji”, „Pomeranii”, „Stegnie”, „Stronie Czynnej”, i „Zymku”.

Należy do Literackiego Klubu Wers w Bytowie, do grupy Wtorkowych Spotkań Literackich w Słupsku i do Gdańskiego Klubu Poetów.

Publikowała w licznych antologiach.

Data wydarzenia Godzina wydarzenia
18:00
zdjęcie: otwarta książka, na niej gałązka.