Spotkanie autorskie z Aleksandrą Śmigielską

Kolejna literacka gratka w Bibliotece Oliwskiej! Przybywajcie na spotkanie z Aleksandrą Śmigielską – nagradzaną autorką, laureatką siedmiu ogólnopolskich konkursów na opowiadanie kryminalne. Rozmowa będzie dotyczyła jej powieściowego debiutu pt. "Oszustka". Jest to książka silnie osadzona w nurcie domestic noir, polecana m.in. przez samego Wojciecha Chmielarza. Spotkanie poprowadzi Iwona Demska.

Aleksandra Śmigielska – autorka nagradzana wielokrotnie w konkursach organizowanych m.in. w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu i Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda. Warsztat pisarski doskonaliła pod okiem Katarzyny Bondy, Wojciecha Chmielarza i Marty Guzowskiej. Kocha las i matematykę. Z bohaterką Oszustki łączy ją zawód (lekarka weterynarii) oraz kot. Szczęśliwie nic więcej.

OD AUTORKI
Wszyscy wchodzimy w różne role, przywdziewamy maski z wygody, dla mniejszych lub większych zysków, z przyzwyczajenia. Co jednak, jeśli sprawianie wrażenia, że jest się kimś innym niż w rzeczywistości, to jedyny sposób na przetrwanie? Jak wygląda życie osoby, która stale gra? Która tak bardzo dopasowała się do wymogów otoczenia, że zgubiła siebie? I czy o „prawdziwym ja” faktycznie można zapomnieć? Oszustka to próba odpowiedzi na te pytania oraz opowieść o tym, że każdy z nas ma dwie twarze: tę, którą pokazuje światu, i tę, którą zwykło się uważać za prawdziwą. O tym, co się dzieje, jeśli one diametralnie się różnią. I o tym, co się może wydarzyć, gdy oba światy się zderzają.

Data wydarzenia Godzina wydarzenia
18:00