Spotkanie autorskie z Darią Kaszubowską i promocja książki „Serce na Kaszubach”

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Darią Kaszubowską. Pogawędzimy o książce „Serce na Kaszubach”.

 

 

Daria Kaszubowska (kaszub. Dariô Kaszëbòwskô) – Kaszubka z krwi i kości, z dziada pradziada. Optymistka i idealistka. Lubi spacery i nordic walking, trenuje taniec brzucha i pole dance.

 

Z wykształcenia pedagog, z zamiłowania dziennikarka (pisze artykuły do magazynu „Pomerania”) i pisarka (laureatka wielu konkursów literackich, w swoich powieściach promuje swoją Małą Ojczyznę, czego najlepszym dowodem jest jej najnowsza Saga kaszubska). Uwielbia historię i literaturę faktu, jej ukochane książki to Wichrowe Wzgórza, Nędznicy i Życie i przygody Remusa.

 

Działa w Stowarzyszeniu Rodzina Kolpinga, Ochotniczej Straży Pożarnej w Pomieczynie i w Kole Gospodyń Wiejskich „ZaRĄBiste Babki”. Najważniejsza jest dla niej rodzina.

Jako mama czwórki dzieci oraz szczęśliwa żona i opiekunka kundelka-przybłędy od dawna zagina czasoprzestrzeń, by podołać wszystkim obowiązkom.

 

 

 

 

O książce:

Zmysłowa opowieść o sile miłości, która daje nowe życie.
Ona – zadeklarowana agnostyczka i niezależna singielka z wielkiego miasta, nieświadoma swej historii i tożsamości. On – naukowiec przywiązany do rodziny, religii i konserwatywnych wartości. Jedno krótkie spotkanie w strugach wiosennego deszczu styka ze sobą ich tak odmienne światy. Ten niespodziewany moment zapoczątkowuje historię, która mogłaby wydarzyć się w każdym miejscu na świecie, ale w otoczeniu kaszubskiej przyrody i na tle kaszubskich obyczajów przeradza się w autentyczną opowieść o tym, co ludzi różni i o tym, co ich łączy. O ludzkich tęsknotach, namiętnościach i pragnieniach.

 

 

 

„Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego”

 

 

 

 

 

 

 

Filia Filia Gdańska
Data wydarzenia Godzina wydarzenia
17:30
Zdjęcia przedstawia okładkę książki "Serce na Kaszubach"